Dr hab. Anna Mazurkiewicz, prof. UG członkiem Komitetu Badań nad Migracjami przy Prezydium PAN na kadencję 2023-2026

Uchwałą Prezydium Polskiej Akademii Nauk 51/2023 z dnia 23 września 2023, dr hab. Anna Mazurkiewicz, prof. UG została powołana do grona członków Komitetu Badań nad Migracjami przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk na kadencję 2023-2026. Jest to druga kadencja Profesor Mazurkiewicz, która rozpoczęła pracę w Komisji w 2019 roku. W trakcie minionej kadencji prof. Mazurkiewicz aktywnie angażowała się w działalność i rozwijanie sieci badawczej i eksperckiej tworzonej przez KBnM PAN. Uchwala nr 51/2023 Prezydium PAN.

W dniach 16-18 września 2021 na Uniwersytecie Gdańskim i w Muzeum Emigracji w Gdyni odbyła się Jubileuszowa X Konferencja KBnM PAN - link. Jej tematem przewodnim było: „Pogranicze. Kontynuacja i zmiana w obliczu spotkania z odmiennością.” Współorganizatorami konferencji były: Wydział Historyczny oraz International Border Studies Center, UG.

Poza udziałem w dorocznych kongresach, konsultacjami i wspieraniem inicjatyw podejmowanych przez członków Komitetu, prof. Mazurkiewicz wzięła także udział w II Zjeździe Badaczy Polonii, który odbył się na zaproszenie Pełnomocnika Rządu do spraw Polonii I Polaków za Granicą w dniach 24-26 listopada 2022 w Toruniu. W czasie tego spotkania prezentowała m.in. dokonania Komitetu Badań nad Migracjami PAN oraz Polish American Historical Association.

Data publikacji: piątek, 6. Październik 2023 - 14:29; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: piątek, 6. Październik 2023 - 14:34; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska