Dr Michalina Petelska na University of Manitoba w Winnipeg w Kanadzie

W dniach 11-15 września 2023 r. dr Michalina Petelska z Instytutu Historii UG przebywała w ramach programu Erasmus+ na University of Manitoba w Winnipeg w Kanadzie.

Oprócz prowadzenia zajęć uniwersyteckich dr Petelska została zaproszona również do wygłoszenia wykładu otwierającego wernisaż wystawy "They Left a Legacy" w Ogniwo Polish Museum w Winnipeg. Badaczka z UG zaprezentowała wykład pt. „Migration museums in Poland, Canada and worldwide: centers of contacts, knowledge and personal stories”. Podczas wernisażu dr Petelska spotkała się z Jolantą Gronowską, prezeską Kongresu Polonii Kanadyjskiej Okręg Manitoba.

W programie mobilności Erasmus+ ważne miejsce zajmowały także kanadyjskie muzea. Szczególny charakter miała wizyta studyjna w Cooks Creek Heritage Museum, gdzie dr Petelska spotkała się z Andy’m  Golebioski’m, jednym z kustoszy muzeum.

Organizatorką mobilności ze strony University of Manitoba była Magdalena Blackmore, Polish Language Instructor w Department of German and Slavic Studies. Magdalena Blackmore i dr Petelska współpracują od 2019 r., opublikowały wspólnie artykuł naukowy oraz serię tekstów popularnonaukowych.

Data publikacji: czwartek, 5. Październik 2023 - 14:54; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: czwartek, 5. Październik 2023 - 14:58; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska