Pokaz filmowy "Błoto, gaz i drut kolczasty. Zapomniana I wojna światowa"

Serdecznie zapraszamy na pokaz filmowy "Błoto, gaz i drut kolczasty. Zapomniana I wojna światowa".

Wydarzenie, zorganizowane przez studentów 3 roku Historii specjalizacji „Historia w przestrzeni medialnej” pod opieką dr. Wacława Kulczykowskiego, odbędzie się już w ten piątek 30 czerwca br. o godz. 9.30 na Wydziale Historycznym w sali 1.43

XX-wieczne wielkie wojny odbiły w świadomości naszej cywilizacji piętno, którego nie da się pozbyć. Najczęściej jednak mówi się o II Wojnie Światowej. A co z pierwszą? Zdecydowanie uważamy, że potrzebuje ona więcej uwagi. W końcu to ten właśnie konflikt miał zakończyć wszystkie wojny... A jednak w jego efekcie miejsce miały miliony ludzkich tragedii, których skalę trudno sobie wyobrazić.

Częściowo zadania tego podjęli się twórcy filmowi. Podczas pokazu, w którym udział wezmą dr Jan Daniluk i dr hab. Krzysztof Kornacki, prof. UG, zaprezentowane zostaną dwa światowej klasy filmy o tematyce pierwszowojennej, wzbogacone krótkimi wykładami prelegentów.

Data publikacji: środa, 28. Czerwiec 2023 - 09:43; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: środa, 28. Czerwiec 2023 - 10:09; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska