Uroczyste posiedzenie Rady Wydziału Historycznego UG

W piątek 23 czerwca 2023 roku odbyło się uroczyste posiedzenie Rady Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego. Podczas tego wydarzenia, Dziekan Wydziału dr hab. Arkadiusz Janicki, prof. UG, w podziękowaniu za wieloletnią pracę na Wydziale Historycznym, przekazał na ręce dr hab. Gabrieli Majewskiej, prof. UG z Instytutu Historii oraz dr hab. Henryka Machajewskiego, prof. UG z Instytutu Archeologii symboliczne tablice pamiątkowe z okazji przejścia na emeryturę.

Dziekan dr hab. Arkadiusz Janicki, prof. UG podsumował także obfitujący w ciekawe wykłady i spotkania z cyklu "Piątek na Historycznym" rok akademicki 2022/2023, kierując szczególne podziękowania za zaangażowanie w ich organizację w stronę dr hab. Anny Mazurkiewicz, prof. UG, prof. dr hab. Beaty Możejko, dr hab. Magdaleny Nowak, prof. UG, na zaproszenie których Wydział Historyczny gościł wielu wybitnych uczonych, co przyczyniło się do podniesienia rangi naszych cotygodniowych spotkań naukowych.

Dr hab. Magdalena Nowak, prof. UG odebrała także z rąk Dziekana Wydziału wyrazy uznania za zaangażowanie i wysiłek włożony w rozwój współpracy naszego Wydziału z Valdosta State University w USA. Przygotowany przez prof. Nowak urozmaicony program edukacyjny dla studentów i wykładowców z VSU, sprawił, że ich tegoroczny pobyt na naszej uczelni był niezwykle udany i w istotny sposób przyczynił się do dalszego wzmocnienia związków pomiędzy naszymi uczelniami.

Po zakończeniu posiedzenia Rady, wszyscy pracownicy WH zostali zaproszeni na spotkanie plenerowe w leśnictwie Sopot w wiacie "Kominek Borodziej", gdzie całe grono społeczności akademickiej Wydziału mogło świętować zakończenie roku akademickiego i pożegnanie emerytowanych pracowników. Pracownicy mogli delektować się przepysznym jedzeniem grillowanym przez zespół dziekański - Dziekana Wydziału Historycznego dr. hab. Arkadiusza Janickiego, prof. UG, Prodziekan dr hab. Annę Mazurkiewicz, prof. UG oraz Prodziekana dr. hab. Tarzycjusza Bulińskiego, prof. UG oraz integrować się w rytmie wspólnego tańca „Jerusalema” i "Belgijki".

Data publikacji: wtorek, 27. Czerwiec 2023 - 13:32; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: wtorek, 27. Czerwiec 2023 - 14:11; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska