Mobilny Przystanek Historia Przyszłości już otwarty! Zapraszamy tylko do 25 czerwca 2023

W poniedziałek 12 czerwca Dziekan Wydziału Historycznego dr hab. Arkadiusz Janicki, prof. UG  oraz Dyrektor Oddziału IPN w Gdańsku dr Paweł Warot uroczyście otworzyli Mobilny Przystanek Historia Przyszłości, które mieści się przy budynku Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Wita Stwosza 55.

Mobilny Przystanek Historia Przyszłości, zaprojektowany przez Biuro Nowych Technologii Instytutu Pamięci Narodowej, to spotkanie z nowoczesną prezentacją historii.

Odwiedzający mogą zapoznać się z „Grą Szyfrów” – innowacyjnym projektem gamingowym stworzonym przez Instytut Pamięci Narodowej i „Szybowcową ‘87” przybliżającą dzieje tajnej wrocławskiej drukarni Solidarności Walczącej oraz podcastami edukacyjnymi skierowanymi przede wszystkim do nauczycieli. Ponadto będzie można posłuchać wspomnień Andrzeja Gwiazdy oraz Krzysztofa Wyszkowskiego zebranych w ramach realizacji nowatorskiego projektu „Cyfrowi Bohaterowie”.

Mobilny Przystanek Historia Przyszłości można odwiedzać w dniach 12–25 czerwca 2023 w godzinach 10.00 - 18.00 tylko po uprzednim obowiązkowym zarezerwowaniu wejścia poprzez formularz.

Więcej informacji na stronie IPN.

Data publikacji: środa, 14. Czerwiec 2023 - 11:23; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: środa, 14. Czerwiec 2023 - 14:57; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska