Otwarcie Mobilnego Przystanku Historia Przyszłości

Dziekan Wydziału Historycznego dr hab. Arkadiusz Janicki, prof. UG serdecznie zaprasza na otwarcie Mobilnego Przystanku Historia Przyszłości, które odbędzie się 12 czerwca o godz. 10.00 przy budynku Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Wita Stwosza 55.

Mobilny Przystanek Historia Przyszłości, zaprojektowany przez Instytut Pamięci Narodowej, to spotkanie z nowoczesną prezentacją historii.

Goście będą mogli zapoznać z „Grą Szyfrów” – innowacyjnym projektem gamingowym stworzonym przez Instytut Pamięci Narodowej i „Szybowcową ‘87” przybliżającą dzieje tajnej wrocławskiej drukarni Solidarności Walczącej oraz podcastami edukacyjnymi skierowanymi przede wszystkim do nauczycieli. Ponadto odwiedzający Mobilny Przystanek Historia Przyszłości będą mogli posłuchać wspomnień Andrzeja Gwiazdy oraz Krzysztofa Wyszkowskiego zebranych w ramach realizacji nowatorskiego projektu „Cyfrowi Bohaterowie”.

Mobilny Przystanek będzie można odwiedzać w dniach 12–25 czerwca 2023 w godzinach 10.00–18.00 tylko po uprzednim obowiązkowym zarezerwowaniu wejścia poprzez formularz.

Więcej informacji na stronie IPN.

Data publikacji: środa, 7. Czerwiec 2023 - 11:08; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: piątek, 9. Czerwiec 2023 - 08:11; osoba wprowadzająca: Aneta Plaskiewicz