Spotkanie dyskusyjne - po co nam media? O odpowiedzialności, społeczeństwie obywatelskim i demokracji w szybko zmieniającej się przestrzeni informacyjnej

Jaką rolę odgrywają media w dobie powszechnego dostępu do internetu? Czy dziennikarze są jeszcze potrzebni? Jaki wpływ na rzetelne informacje mają media społecznościowe? Dlaczego jesteśmy tak podzieleni? Czy środki masowego przekazu to rzeczywiście czwarta władza? Już w poniedziałek 12 czerwca odpowiedzi na te i wiele innych pytań udzielą doświadczeni dziennikarze z Gdańska: Sławomir Siezieniewski oraz Lech Parell, a dyskusję poprowadzi student III roku Historii na specjalności "Historia w przestrzeni medialnej" Stanisław Okoński.

W atmosferze dyskusji i dialogu wspólnie zastanowimy się na czym powinno polegać dobre dziennikarstwo, porozmawiamy na temat odpowiedzialności, społeczeństwa obywatelskiego, demokracji, roli mediów w zmieniającej się przestrzeni informacyjnej.

Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Instytutem Tertio Millenio.

Spotkanie odbędzie się 12 czerwca o godzinie 19:45, w Klasztorze Ojców Dominikanów w Gdańsku przy ul. Świętojańskiej 72, czarna sala.

Bardzo cenimy takie inicjatywy i aktywność naszych studentów! Serdecznie zapraszamy do udziału!

Szczegóły w wydarzeniu FB.

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: wtorek, 6. Czerwiec 2023 - 11:21; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: wtorek, 6. Czerwiec 2023 - 13:33; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska