"Porozmawiajmy o historii... relacji polsko-tureckich"

"Porozmawiajmy o historii... relacji polsko-tureckich" to kolejne wydarzenie zorganizowane przez Radę Samorządu Studentów Wydziału Historycznego UG  we współpracy z Sekcją Azjatycką Koła Naukowego Politicus, które odbyło się 30 maja na Wydziale Nauk Społecznych UG.

Gościnią spotkania była dr Karolina Wanda Olszowska - historyczka i turkolożka z Uniwersytetu Jagiellońskiego , a także prezeska i współfundatorka Instytutu Badań nad Turcją, która opowiedziała m.in. o początkach stosunków dyplomatycznych Polski i Imperium Osmańskiego, kontaktach Zygmunta Starego i Sulejmana Wspaniałego, Polakach zasłużonych dla Turcji, powstaniu Polonezköy - polskiej wsi na tureckiej ziemi oraz relacjach polsko-tureckich podczas I i II wojny światowej.

W wydarzeniu udział wzięli także Prezes Turkpol Polish - Turkish Cooperation Association - dr Mehmet Göktürk İplikcioğlu oraz Bilal Satici - trójmiejski przedstawiciel stowarzyszenia.

Spotkanie poprowadziła Przewodnicząca RSS WH UG Nina Więcławska.

Data publikacji: piątek, 2. Czerwiec 2023 - 14:06; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: piątek, 2. Czerwiec 2023 - 14:08; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska