Dr Wacław Kulczykowski na konferencji w Visby (Gotlandia, Szwecja)

W dniach 24 – 28 maja br. dr Wacław Kulczykowski z Zakładu Edukacji Historycznej Instytutu Historii UG uczestniczył w międzynarodowej konferencji The Educators Summit oraz Gotland Game Conference organizowanej w Visby (Gotlandia, Szwecja) przez Uniwersytet w Uppsali. Dr Kulczykowski wygłosił referat: "Excavate!" and "Waterworks!" - a few words on how to popularize research results and teach history through games, w trakcie którego opowiedział o swoich doświadczeniach związanych z popularyzowaniem wyników archeologiczno-historycznych badań naukowych, a także o nauczaniu historii przy użyciu gier na przykładzie prowadzonego przez niego przedmiotu "Historia w grach". Referat został bardzo dobrze przyjęty przez naukowców z całego świata, a dr Kulczykowski był jedyną osobą, która przedstawiła perspektywę historyka/archeologa przy tworzeniu i wykorzystywaniu różnego rodzaju gier, w tym gier komputerowych. W trakcie konferencji dr Kulczykowski spróbował również swoich sił w grach komputerowych tworzonych przez studentki i studentów Uniwersytetu w Uppsali.

Data publikacji: piątek, 2. Czerwiec 2023 - 13:34; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: piątek, 2. Czerwiec 2023 - 13:37; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska