Wernisaż wystawy "Jedynie prawda jest ciekawa. Dziedzictwo Józefa Mackiewicza"

W dniu 29 maja br. na Wydziale Historycznym odbył się wernisaż wystawy "Jedynie prawda jest ciekawa. Dziedzictwo Józefa Mackiewicza".

To wydarzenie, które nie tylko wprowadza nas w fascynujący świat literatury, ale również skłania do głębszych refleksji nad wartościami, które przez lata tworzyły naszą kulturę i historię. - mówił Dziekan Wydziału Historycznego UG dr hab. Arkadiusz Janicki, prof. UG. Podczas zwiedzania wystawy będziecie Państwo mogli zapoznać się z tytułami jego najważniejszych dzieł, zdjęciami, dokumentami oraz cytatami, które ukazują różnorodność tematów poruszanych przez pisarza, meandry jego biografii oraz kontrowersje, które wzbudzała jego twórczość.

Istotę upamiętnienia Józefa Mackiewicza podkreślił także Dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku dr Paweł Piotr Warot.

Następnie przybyli na wernisaż goście mogli wysłuchać prelekcji autorki wystawy dr Małgorzaty Ptasińskiej pt. "Najwyższy czas mówić głośno" Prawda jako imperatyw twórczości Józefa Mackiewicza.

Dzięki podpisanej w 2021 roku umowie o współpracy między gdańskim oddziałem IPN a Wydziałem Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego, niniejsza wystawa jest kolejnym z serii spotkań, wystaw i konferencji, które zrealizowaliśmy i w przyszłości będziemy mogli wspólnie organizować, współtworzyć lub prezentować.

Wystawę będzie można oglądać w holu na parterze budynku Wydziału Historycznego UG do końca czerwca br.

Data publikacji: czwartek, 1. Czerwiec 2023 - 14:41; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: czwartek, 1. Czerwiec 2023 - 14:59; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska