Spotkanie z prof. dr. hab. Przemysławem Wiszewskim z Uniwersytetu Wrocławskiego w ramach "Piątku na Historycznym"

W zeszły "Piątek na Historycznym" 26 maja 2023 studenci, pracownicy i sympatycy Wydziału Historycznego mieli możliwość spotkania z prof. dr. hab. Przemysławem Wiszewskim z Uniwersytetu Wrocławskiego, który wygłosił wykład pt. „Splątane historie spoza narodowej perspektywy. Niemiecko-polskie dzieje „entangled history”.

Spotkanie poprowadziła prof. dr hab. Beata Możejko.

Wykład, poświęcony był między innymi książce napisanej przez profesora Wiszewskiego wspólnie z Norbertem Kerskenem „Polska i Rzesza w średniowieczu. Nowi sąsiedzi w środku Europy”, Wrocław 2023. Nie jest to monografia o niemiecko-polskich wojnach, ziemiach straconych i zagarniętych. Autorzy skupiają się w niej przede wszystkim na splotach historii Niemców i Polaków.

Spotkanie zakończyło losowanie 3 egzemplarzy książki autorstwa Profesora, które trafiły w ręce studentów.

Data publikacji: środa, 31. Maj 2023 - 15:11; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: piątek, 27. Październik 2023 - 12:21; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska