Dr Michalina Petelska na warsztatach MiDem – Migration and Democracy

W dniach 21 - 23 maja 2023 r. Uniwersytet Gdański gościł uczestników drugich warsztatów w ramach projektu „MiDem – Migration and Democracy: Confronting Illiberalism in the Baltic Sea Region”. UG reprezentowany był przez dr Martę Grzechnik (Wydział Filologiczny UG), dr hab. Monikę Mazurek, prof. UG (Wydział Nauk Społecznych) oraz dr Michalinę Petelską (Wydział Historyczny). Współpraca badaczek z różnych Wydziałów UG w ramach projektu realizowana jest dzięki International Border Studies Center (IBSC UG).

Liderką projektu „MiDem” jest Olga Sasunkevich (University of Gothenburg, Szwecja); w gdańskim spotkaniu uczestniczyli także badacze i badaczki z Karelian Institute, University of Eastern Finland; Greifswald University (Niemcy); Institute for Ethnic Studies (Litwa) oraz Muzeum Emigracji w Gdyni.

Pierwszy z warsztatów projektu odbył się w grudniu zeszłego roku w szwedzkim University of Gothenburg, także z udziałem badaczek z IBSC UG.

Projekt MiDem finansowany jest przez Svenska institutet.

Data publikacji: środa, 24. Maj 2023 - 13:03; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: środa, 24. Maj 2023 - 13:05; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska