Centrum Filmowe UG im. Andrzeja Wajdy zaprasza na pokaz filmu „RUINY” i spotkanie autorskie z Jesse Lernerem

Film dokumentalny, fikcja i archeologia - czy da się to połączyć te, jakże odmienne od siebie, światy? A gdyby dodać do tego dziedzictwo kulturowe Mezoameryki, historyków sztuki i fałszerzy artefaktów?

Jeśli to brzmi ciekawie, to nie może Ciebie zabraknąć 19 maja w sali kinowej Centrum Filmowego UG im. Andrzeja Wajdy (aula im. prof. J. Sokołowskiego w Bibliotece Głównej UG) na pokazie filmu „RUINY”.

Jest to eksperymentalny film dokumentalny, którego autor, JESSE LERNER - filmowiec i badacz kultury Mezoameryki z Kalifornii, zręcznie łączy elementy dokumentu i fikcji filmowej tworząc niezwykły obraz pracy archeologicznej. To postmodernistyczne spojrzenie na proces uznawania danych dzieł sztuki za autentyczne oraz stwarzania fikcji, którą nazywamy historią.

Po projekcji, Centrum Filmowe UG im. Andrzeja Wajdy zaprasza na spotkanie autorskie, które poprowadzi dr Grzegorz Welizarowicz.

Dla tych, którzy chcieliby się dowiedzieć nieco więcej o samym gatunku, jakim jest mockument (fałszywy dokument) czeka wykład Jessego Lernera, który zostanie wygłoszony w przeddzień projekcji, czyli 18 maja.

Plan wydarzenia:
18 maja 2023 – wykład Jessego Lernera o mockumentach (fałszywych dokumentach)
19 maja 2023 - godz. 18:00 – pokaz filmu „Ruiny” oraz spotkanie autorskie z Jessem Lernerem, które poprowadzi dr Grzegorz Welizarowicz

Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY!!!

 

Zdjęcie w galerii
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: środa, 17. Maj 2023 - 12:44; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: środa, 17. Maj 2023 - 12:51; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska