Studenci i wykładowcy z Uniwersytetu Michigan-Dearborn na Uniwersytecie Gdańskim

Wraz z początkiem maja pobyt na UG rozpoczęli studenci i wykładowcy Uniwersytetu Michigan-Dearborn w USA. Opiekunem grupy jest Scott Riggs - Director of Global Engagement na uczelni partnerskiej.

Przybyłych na UG gości przywitał Dziekan Wydziału Historycznego dr hab. Arkadiusz Janicki, prof. UG wraz z Prodziekan WH dr hab. Anną Mazurkiewicz, prof. UG.

W ramach współpracy pomiędzy UG a UM-D, podobnie jak w zeszłym roku, wykładowcy z USA prowadzą dwumiesięczne, stacjonarne kursy, w których uczestniczą studenci z Dearborn oraz z Gdańska.

W maju i czerwcu na wydziałach Zarządzania, Nauk Społecznych i Filologicznym odbywać się będą następujące zajęcia: Behavior in Organizations (Professor Julie Felker); Urban Sociology (Professor Paul Draus); Global Environmental Justice in the Era of Climate Change and COVID-19 (Professor Natalie Sampson).

Ponadto, studenci z USA wraz ze studentami goszczącymi na Wydziale Historycznym w ramach programu Erasmus+ wezmą także udział w kursie przygotowanym przez naszych wykładowców: History of Poland in the European Context: From Medieval Kingdom to the Fall of Communism. Program wymiany pomiędzy naszymi uczelniami będzie kontynuowany w przyszłym roku. Wówczas do Gdańska przyjedzie także historyk, a więc w kolejnej edycji zajęcia będą realizowane ponownie na naszym wydziale. O naborze będziemy informowali na początku 2024 roku.

Data publikacji: wtorek, 9. Maj 2023 - 12:54; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: wtorek, 9. Maj 2023 - 13:01; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska