Porozumienie o współpracy Uniwersytetu Gdańskiego z Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Dnia 20 marca 2023 r. Uniwersytet Gdański zawarł porozumienie o współpracy partnerskiej z Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, w ramach którego obie instytucje zobowiązały się do wzajemnego wspierania działań promocyjnych organizowanych wydarzeń.

W ramach powyższego założenia Uniwersytet Gdański będzie promował m.in. odbywające się w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku „Spotkania z Historią”. Jest to cykl spotkań w ramach którego prezentowane są m.in. ciekawe publikacje oraz dzieła filmowe, jak i prowadzone są wykłady dotyczące historii XX wieku, zwłaszcza dotykające zagadnień II wojny światowej. Spotkania są okazją do poznania dzieł autorów, publicystów oraz ludzi nauki i sztuki, jak i zadania im bezpośrednich pytań, w trakcie dyskusji wieńczącej wydarzenie.

Data publikacji: piątek, 7. Kwiecień 2023 - 10:18; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: piątek, 7. Kwiecień 2023 - 10:25; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska