8. Shalom Polin Gdański Festiwal Kultury Żydowskiej

KINO / WYKŁADY / DYSKUSJE / WARSZTATY / SPOTKANIA AUTORSKIE

• 31 marca — 2 kwietnia 2023 (piątek — niedziela)
  • Wydział Filologiczny, Uniwersytet Gdański, ul. Wita Stwosza 55, aula 1.43,
  • Wstęp wolny.

8. Shalom Polin Gdański Festiwal Kultury Żydowskiej to spotkanie dwóch kultur: polskiej i żydowskiej w Gdańsku. Podczas trzech dni o żydowskich tradycjach będziemy mówić językiem sztuki, nauki i... kuchni! O historii i pamięci, zarówno tej sięgającej II wojny światowej, jak i najnowszej, będziemy rozmawiać ze specjalistami_kami i twórcami_czyniami z całej Polski. Czekają na nas seanse filmowe prosto z Izraela, warsztaty hebrajskiego i jidysz, spotkania z pisarzami_kami, naukowcami_czyniami i artystami_kami.

Festiwal SHALOM POLIN to obowiązkowe wydarzenie dla wszystkich zainteresowanych żydowską kulturą — tą tradycyjną i ortodoksyjną, ale także obliczami współczesnego Izraela. To również wyjątkowa okazja do zapoznania się z najnowszymi, nagrodzonymi na wielu festiwalach filmami i wyróżnionymi tekstami literackimi. Do zobaczenia! Shalom!

• Program
  • Goście: Sylwia Chutnik / Miriam Synger / Dariusz Popiela / Ishbel Szatrawska / Wojciech Szumowski / Rafał Kowalski / Maria Ka Kawska / Wojciech Śledź  / Martyna Wielewska-Baka / Marek Suchar
  • Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

1

Projekt zrealizowany w ramach statutowej działalności Akademickiego Centrum Kultury Alternator UG. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu.

Kurator festiwalu i producent wykonawczy: Tomasz Pupacz / tomasz.pupacz@ug.edu.pl

Public Relations & social media: Milena Szabat / pr-ack@ug.edu.pl

Projekt graficzny: Krzesimir Jagiełło

Organizatorzy: DKF UG Miłość Blondynki / Akademickie Centrum Kultury ACK Alternator UG / Uniwersytet Gdański

Patronat honorowy: Jego Magnificencja Rektor UG, prof. dr hab. Piotr Stepnowski / Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz / Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Patronat medialny: Portal Trojmiasto.pl / Gazeta Internetowa CDN / Radio MORS / „Gazeta Uniwersytecka” Pismo Społeczności Akademickiej UG

Partnerzy: Ambasada Izraela w Polsce / Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN /  Fundacja Kamera Dawida / Warsaw Jewish Film Festival / Fundacja Tygodnika Powszechnego / Gdańsk Miasto Literatury / Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego / Wydawnictwo Czarne / Wydawnictwo Cyranka / Wydawnictwo Znak Koncept / Towarzystwo Polsko-Izraelskie Wspólne Dziedzictwo Moreshet Meshutefet / Muzeum Żydów Mazowieckich w Płocku / Wydział Filologiczny i Historyczny UG / Dystrybutor Against Gravity.

Więcej informacji: www.shalompolin.ug.edu.pl / https://www.facebook.com/shalompolinfestival

Data publikacji: środa, 29. Marzec 2023 - 15:15; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: środa, 29. Marzec 2023 - 15:20; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska