Wydział Historyczny podczas Dni Otwartych Uniwersytetu Gdańskiego

W czasie, odbywających się 15-16 marca, Dni Otwartych Uniwersytetu Gdańskiego, kampus uniwersytecki odwiedziły tłumy maturzystów.

Przyszli studenci mieli możliwość zapoznania się także z ofertą Wydziału Historycznego, którego stoisko pierwszego dnia pełną mocą wpierali członkowie Studenckiego Koła Naukowego UGranie. Zachęcali oni maturzystów do zagrania w gry planszowe oraz wypróbowania gier komputerowych o charakterze historycznym, wykorzystywanych podczas zajęć "Historia w grach" na specjalności "Historia w przestrzeni medialnej" prowadzonych na kierunku Historia, co spotkało się z ogromnym entuzjazmem licealistów.

Drugiego dnia, stoisko WH swoją obecnością urozmaiciło Studenckie Koło Krajoznawstwa i Turystyki Historycznej, które przygotowało quiz z nagrodami, przyciągając tym samym maturzystów oraz prezentując zainteresowanym kierunek Historia.

Ponadto, na uczestników tegorocznych Dni Otwartych UG czekały również stoiska studenckich kół naukowych, prezentując swoją działalność i zachęcając maturzystów do studiowania na poszczególnych kierunkach. Ofertę Wydziału Historycznego z pasją i oddaniem prezentowały:

• UGranie - Uniwersyteckie Granie
  • Studenckie Koło Naukowe Etnologów przy Uniwersytecie Gdańskim
  • Koło Naukowe Religioznawców UG
  • Koło Naukowe Studentów Archeologii UG
  • Koło Naukowe Krajoznawstwa i Turystyki Historycznej UG
  • Koło Naukowe Historii Sztuki UG

Podczas Dni Otwartych UG, Dziekan Wydziału Historycznego dr hab. Arkadiusz Janicki, prof. UG, miał okazję porozmawiać z przedstawicielami wszystkich kół, odwiedzając ich stoiska. Doceniając ogromną pracę i trud włożony w ich przygotowanie, Dziekan WH pragnie serdecznie podziękować prezesom kół – Mikołajowi Kornackiemu (Koło UGranie), Sandrze Woch (Koło Krajoznawstwa i Turystyki Historycznej), Wiktorowi Płoszaj (Koło Religioznawców), Jakubowi Czyżowi (Koło Archeologii), Ewie Sandej (Koło Historii Sztuki), Cyprianowi Ogierman (Koło Etnologów) oraz wszystkim studentom - członkom kół biorącym udział w tym dwudniowym wydarzeniu za zaangażowanie w prezentowanie działalności kół i oferty Wydziału Historycznego.

Jednocześnie Dziekan WH dziękuje Prodziekan dr Annie Sobeckiej za prezentację oferty Wydziału Historycznego podczas wykładów prezentujących poszczególne wydziały UG oraz dr. Wacławowi Kulczykowskiemu za wygłoszenie wykładu pt. "Między grą a historią, czyli wirtualny powrót do przeszłości" oraz dr. Janowi Danilukowi za przedstawienie wykładu pt. "Krótka historia hazardu".

Data publikacji: poniedziałek, 20. Marzec 2023 - 12:03; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: wtorek, 21. Marzec 2023 - 08:55; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska