Dzień Otwarty Wydziału Historycznego za nami!

W środę 15 marca 2023 r. na Wydziale Historycznym UG odbył się Dzień Otwarty. Tego dnia nasz Wydział odwiedzili licznie nauczyciele wraz z uczniami z XIX Liceum Ogólnokształcącego im. Mariana Mokwy w Gdańsku, z VI Liceum im. Obrońców Helu w Gdańsku, z I Liceum Ogólnokształcącego im. Książąt Pomorskich w Rumi oraz IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku.

Licealiści, których gościliśmy tego dnia, wzięli udział w pasjonujących wykładach wygłoszonych przez naukowców Wydziału Historycznego, uczestniczyli w warsztatach gier komputerowych oraz zwiedzili Archiwum Uniwersytetu Gdańskiego.

W międzyczasie mogli również zagrać w planszówki i zapoznać się z działalnością Studenckiego Koła Naukowego UGranie, porozmawiać ze studentami Wydziału Historycznego, poznać Grupę Rekonstrukcji Historycznej Retrospekcja prezentującej modę sportową i miejską z lat 30-tych oraz wyposażenie na wycieczkę miejską, jak i na łono natury, a także wyjątkowy jednoślad, czyli rower Kamiński.

Dziekan Wydziału Historycznego dr hab. Arkadiusz Janicki, prof. UG składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do sukcesu Dnia Otwartego WH:

• pracownikom naukowym WH - dr Magdalenie Starędze, dr. Wacławowi Kulczykowskiemu, dr. Radosławowi Kubusowi, dr. Tomaszowi Maćkowskiemu, dr. Zbigniewowi Landowskiemu, dr. Kacprowi Świerkowi, dr. Karolowi Kłodzińskiemu, dr Annie Żeglińskiej,
  • Dyrektor Archiwum UG dr Monice Płucienik
  • pracownikom administracyjnym WH: Monice Nagórskiej, Anecie Plaskiewicz, Annie Lachowskiej, Dariuszowi Sobczukowi, Danucie Szumiło, Justynie Pawilinie-Roman
  • a także studentom Wydziału Historycznego a w szczególności: Magdalenie Andres z Koła Naukowego UGranie wraz z wszystkimi zaangażowanymi członkami Koła, Antoniemu Klimko wraz z całą Grupą Rekonstrukcji Historycznej Retrospekcja.

Data publikacji: piątek, 17. Marzec 2023 - 13:53; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: piątek, 17. Marzec 2023 - 15:45; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska