Warsztat: „Kreatywność i twórcze rozwiązywanie problemów”

Parlament Studentów Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza na warsztat: „Kreatywność i twórcze rozwiązywanie problemów”.

Kiedy? 20 marca 2023, godzina 15:00 - 18:00

Gdzie? Wita Stwosza 58 pok.132

Zapisy: https://forms.office.com/e/zhDL8nzrWE

Celem warsztatu jest ćwiczenie technik z obszaru psychologii twórczości ułatwiających poszukiwanie nietypowych (lub szybkich) rozwiązań problemów.

Czego dowiesz się uczestnicząc w tym szkoleniu?

· Czym jest kreatywność i twórczość z perspektywy psychologicznej?

· Jakie są konkretne techniki wspierające kreatywność i dywergencyjny styl myślenia?

· W jaki sposób aplikować ćwiczenia kreatywne do rozwiązywania codziennych problemów?

Warsztat poprowadzi Paulina Golińska - Psycholożka. Pracownik naukowo-dydaktyczny w Zakładzie Neuropsychologii Uniwersytetu Gdańskiego. Prowadzi badania dotyczące poznawczych mechanizmów choroby Parkinsona. Doświadczenie kliniczne zdobywała m.in. w Szpitalu Uniwersyteckim im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy oraz na Oddziale Psychiatrycznym GCM w Bydgoszczy. Uważa, że neuropsychologia kliniczna, czyli praca z pacjentami jest bezpośrednio związaną z nauką, dlatego podobnie jak medycyna wymaga nieustannego śledzenia nowych odkryć oraz możliwości terapeutycznych. Adaptuje techniki psychologii twórczości w pracy z pacjentami podczas rehabilitacji neuropsychologicznej.

W czasie wolnym uwielbia czytać książki (zawsze w towarzystwie swojego królika), jeździć na łyżwach, trenować wspinaczkę i chodzić po górach. Od czasu do czasu maluje akwarelą.

1

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: piątek, 17. Marzec 2023 - 11:04; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: piątek, 17. Marzec 2023 - 11:07; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska