Jubileusz 65-lecia prof. Wiesława Długokęckiego

Miniony "Piątek na Historycznym" 3 marca br. uświetniła uroczystość Jubileuszu 65-lecia urodzin Profesora Wiesława Długokęckiego.

Przybyłych licznie na tę wyjątkową uroczystość gości powitała prowadząca wydarzenie dr Aleksandra Girsztowt. Przemówienie podkreślające zasługi Profesora Długokęckiego dla Wydziału Historycznego UG wygłosił Dziekan WH dr hab. Arkadiusz Janicki prof. UG. Laudację na cześć Jubilata zaś wygłosił prof. dr hab. Rafał Kubicki.

Jubileusz Profesora Wiesława Długokęckiego swoją obecnością zaszczycili Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. dr hab. Piotr Stepnowski oraz Prorektor ds. Studentów i Jakości Kształcenia dr hab. Arnold Kłonczyński prof. UG.

Podczas wydarzenia miejsce miała miejsce promocja książki "Pomerania – Prussia – Polonia. Rozprawy ofiarowane prof. Wiesławowi Długokęckiemu" pod redakcją prof. dr. hab. Rafała Kubickiego, wydana przez Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego.

Księga Jubileuszowa prof. Wiesława Długokęckiego zawiera 39 studiów, przygotowanych przez jego uczniów i współpracowników. Poszczególne opracowania dotyczą różnych zagadnień z zakresu średniowiecznych i nowożytnych dziejów Pomorza, Prus Krzyżackich i Królewskich oraz Polski. Prezentują one najnowsze badania nad historią miast, historią społeczno-gospodarczą i historią Kościoła, w tym przede wszystkim dziejami władztwa zakonu krzyżackiego w Prusach.

Data publikacji: czwartek, 9. Marzec 2023 - 14:07; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: piątek, 27. Październik 2023 - 12:00; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska