Jubileusz 65-lecia Profesora Wiesława Długokęckiego już w najbliższy "Piątek na Historycznym"

W najbliższy "Piątek na Historycznym" 3 marca br. o godz. 13.00 odbędzie się uroczystość Jubileuszu 65-lecia prof. Wiesława Długokęckiego, którą poprowadzi dr Aleksandra Girsztowt.

Podczas wydarzenia będzie miała miejsce promocja książki "Pomerania – Prussia – Polonia. Rozprawy ofiarowane prof. Wiesławowi Długokęckiemu" pod redakcją prof. dr. hab. Rafała Kubickiego, wydana przez Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego.

Księga Jubileuszowa prof. Wiesława Długokęckiego zawiera 39 studiów, przygotowanych przez jego uczniów i współpracowników. Poszczególne opracowania dotyczą różnych zagadnień z zakresu średniowiecznych i nowożytnych dziejów Pomorza, Prus Krzyżackich i Królewskich oraz Polski. Prezentują one najnowsze badania nad historią miast, historią społeczno-gospodarczą i historią Kościoła, w tym przede wszystkim dziejami władztwa zakonu krzyżackiego w Prusach.

Serdecznie zapraszamy!

Data publikacji: poniedziałek, 27. luty 2023 - 11:10; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: poniedziałek, 27. luty 2023 - 11:29; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska