Wręczenie nagród na Radzie Wydziału Historycznego UG

Pełen emocji, z okazji Inauguracji nowego akademickiego 2022/2023, piątek 30 września br. zakończyło posiedzenie Rady Wydziału Historycznego UG, na której pracownikom naukowo-dydaktycznym oraz administracyjnym zostały wręczone nagrody jubileuszowe, a studentom naszego Wydziału nagrody za najlepsze prace magisterskie.

Z rąk Dziekana Wydziału dr. hab. Arkadiusza Janickiego, prof. UG nagrody jubileuszowe odebrali prof. dr hab. Beata Możejko oraz dr hab. Przemysław Różański, prof. UG.

Dr hab. Anna Paner, prof. UG, otrzymała dedykowany właśnie Pani Profesor "25 tom Studiów z Dziejów Średniowiecza", wydany pod redakcją prof. dr hab. Beaty Możejko, dr. hab. Marka Smolińskiego, prof. UG oraz prof. dr. hab. Sobiesława Szybkowskiego, przez Wydawnictwo UG,.

W tegorocznej X edycji konkursu na najlepszą pracę magisterską napisaną w Instytucie Historii nagrodę otrzymał mgr Marek Skurski za pracę pod tytułem: „Nowoczesne cesarstwo, nowoczesna demokracja. Idea modernizacji w Japonii przed i po 1945 r.”. Promotorem pracy jest dr hab. Anna Mazurkiewicz, prof. uczelni. Nagrodę wręczył Dyrektor Instytutu Historii dr hab. Michał Kosznicki, prof. UG.

Wyróżnienie Kapituła Nagrody przyznała mgr. Michałowi Pieperowi za pracę pod tytułem: „Samorząd gminny Rumia-Zagórze w latach 1920-1939” napisaną pod kierunkiem prof. dr hab. Igora Hałagidy.

Drugie wyróżnienie otrzymał mgr Przemysław Wiszniewiecki za pracę pod tytułem: „Spór o przywództwo w Izraelu w latach 198-63 przed Chr.” napisaną pod kierunkiem ks. dr hab. Grzegorza Szamockiego, prof. uczelni.

W Instytucie Archeologii i Etnologii UG nagrodę za najlepszą pracę magisterską otrzymała, z rąk Dyrektora Instytutu Archeologii i Etnologii dr. hab. Marcina Wąsa, prof. UG, mgr Kalina Więcaszek z Archeologii za pracę „Dar czy własność? Społeczne znaczenie darów grobowych w neolitycznym Çatalhöyük”. Promotorem pracy jest prof. Lech Czerniak.

Nagrodę w konkursie im. prof. Konstantego Kalinowskiego za najlepszą pracę magisterską napisaną pod kierunkiem prof. dr hab. Małgorzaty Omilanowskiej-Kiljańczyk, obronioną w Instytucie Historii Sztuki w roku akademickim 2021/2022 otrzymał mgr Mateusz Mudlaff za pracę „Budowa portu gdyńskiego w świetle archiwaliów przedsiębiorstwa Société de Construction des Batignolles”.

W imieniu Kapituły Konkursu nagrodę wręczył Zastępca Dyrektora Instytutu Historii Sztuki dr hab. Andrzej Woziński, prof. UG.

Dwa równorzędne wyróżnienia zaś Kapituła Nagrody postanowiła przyznać:

mgr Marii Błażko za pracę "Obraźnik. Monografia twórczości Kiejstuta Bereźnickiego", której promotorem był dr hab. Marcin Kaleciński, prof. UG

- mgr Agacie Jakóbowskiej za pracę: "Ciało boskie i ciało ludzkie. Sposoby ukazywania Dzieciątka i Ukrzyżowanego w sztuce Prus na tle średniowiecznej sztuki europejskiej, której promotorem był dr hab. Andrzej Woziński, prof. UG.

Data publikacji: środa, 5. Październik 2022 - 12:51; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: środa, 5. Październik 2022 - 14:42; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska