Międzynarodowe badania "Pandemia COVID-19 w doświadczeniu studentów" - prośba o pomoc

Szanowni Państwo

Mam przyjemność kierować międzynarodowym zespołem prowadzącym badania dotyczące funkcjonowania i samopoczucia studentów wyższych uczelni w czasie pandemii COVID-19 (COVID-19 – Student Experience).

Badanie prowadzone jest non-profit wśród studentów polskich i zagranicznych studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich, i na ten moment rozpowszechniamy ankietę bez wsparcia firmy zewnętrznej koordynującej proces zbierania danych.

 

Będę bardzo wdzięczna, jeśli zechcą Państwo wspomóc nas w rozpowszechnieniu kwestionariusza wśród studentów Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego.

Tylko liczne wyniki pozwolą nam trafnie oszacować obciążenia, potrzeby, ryzyka i wyzwania z jakimi zmagają się studenci w obliczu pandemii.

Będąc badaczem, ale i kierownikiem Uniwersyteckiej Poradni Psychologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego szczerze wierzę, że wyniki badania pomogą w tworzeniu strategii wsparcia psychologicznego i próbie skutecznego zmierzenia się z negatywnymi, długofalowymi psychologicznymi jej skutkami. Mój zespół, składający się z psychologów, socjologów, lekarzy i studentów, zmierza do stworzenia rekomendacji w tym zakresie. Chętnie udostępnimy wszelkie raporty i opracowania z prowadzonych badań.

W kolejnych wiadomościach pozwalam sobie przekazać także emaile zawierające zaproszenie kierowane bezposrednio do studentów w języku polskim i angielskim (z nadzieją, że uda się Państwu przesłać je bezpośrednio na skrzynki mailowe studentów, ponieważ z dotychczasowego doświadczenia wiemy, że taka forma zaproszenia do badania jest najskuteczniejsza). 

Pozwalam sobie przekazać także bezpośredni link do ankiety:
- j.polski: bit.ly/COVID-19_Perspektywa_Studentow-Ankieta
- j.angielski: bit.ly/COVID-19_Student_Experience_Survey

Zaproszenie do badania można znaleźć również na stronie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (np. www.wum.edu.pl/node/14277) oraz Uniwersytetu Warszawskiego (np. bwz.uw.edu.pl/2020/05/04/covid-19-i-zycie-studenckie-ankieta/

 

Zespół badawczy składa się z pracowników i studentów z Zakładu Psychologii i Komunikacji Medycznej oraz Uniwersyteckiej Poradni Psychologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego i Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia. W zbieraniu danych wspierają nas organizacje studenckie, m.in. Parlament Studentów RP, ANSA-Poland, IFMSA oraz uczelnie z Polski i zagranicy (m.in. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Norwegian University of Science and Technology, University of Bangor (Wales, UK), University Maastricht (Holand), Tallinn University (Estonia), University of Minho (Portugal), Palacký University Olomouc (Czech Republic), Saw Swee Hock School of Public Health (Singapore), The University of Hong Kong (Hong Kong), McGill University (Australia), National University of Science and Technology (Zimbabwe). 

 

Z góry ogromnie dziękuję za pomoc i poświęcony czas. Będę bardzo wdzięczna za informację, czy wyrażają Państwo zgodę abym wymieniła Państwa Wydział wśród instytucji wspierających nas w zbieraniu danych. 

 

Z wyrazami szacunku,
Magdalena Łazarewicz

 

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: poniedziałek, 8. Czerwiec 2020 - 13:29; osoba wprowadzająca: Patryk Poborski Ostatnia zmiana: wtorek, 9. Czerwiec 2020 - 08:04; osoba wprowadzająca: Patryk Poborski