Fulbright Slavic Award 2020-2021

Informujemy, że rozpoczął się nabór na Fulbright Slavic Award 2020-2021.

Fulbright Slavic Award to trwające 3 lub 4 miesiące stypendium dydaktyczne dla polskich wykładowców akademickich specjalizujących się w kulturze i historii krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Stypendium realizowane jest w amerykańskich uczelniach wyższych współpracujących z Polsko-Amerykańską Komisją Fulbrighta: University of Washington w Seattle, Department of Slavic Languages and Literatures oraz University of Illinois w Chicago, School of Literatures, Cultural Studies, and Linguistics.

Ten rok jest rokiem szczególnym, gdyż do uczelni współpracujących z Polsko-Amerykańską Komisją Fulbrighta w ramach programu Fulbright Slavic Award dołącza Ohio State University, Department of Slavic and East European Languages and Cultures. Oferta Ohio State University obejmuje 4-miesięczne stypendium podczas którego stypendysta będzie prowadził kurs (wykład z dyskusją) dla studentów studiów magisterskich oraz studentów ostatnich lat studiów licencjackich. Sugerowana tematyka kursu obejmuje: polską kulturę i politykę w kontekście europejskim, relacje Polski z Unią Europejską z perspektywy stosunków międzynarodowych, ekonomii, polityki, tożsamości i historii, analizę dynamiki zmian w ‘starej’ i ‘nowej’ Europie, politykę mediów społecznościowych, studia nad diasporą.

Nabór wniosków do programu Fulbright Slavic Award trwa od 6 listopada 2019 do 10 stycznia 2020. Informacje dla kandydatów znajdują się na stronie programu: fulbright.edu.pl/slavic.

W załączeniu znajduje się prezentacja o Fulbright Slavic Award.

Załącznik Rozmiar
Fullbright Slavic Award - co warto wiedzieć? 144.32 KB

Data publikacji: czwartek, 7. Listopad 2019 - 07:52; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski Ostatnia zmiana: czwartek, 7. Listopad 2019 - 07:52; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski