Projekt „Kariera w Hotelarstwie”

W dniu 28 maja 2019 roku na Wydziale Historycznym UG studenci Krajoznawstwa i turystyki historycznej oraz Sinologii wzięli udział w telekonferencji, którą z Chin poprowadził pan Maciej Przeniczny, kierownik międzynarodowego projektu „Kariera w hotelarstwie”. Projekt DHIC (Doing Hospitality In China) umożliwia studentom naukę oraz odbycie stażu w renomowanych hotelach w Szanghaju (Marriot, IHG, ACCOR, SHANGRI-LA, Hyatt, Kempinski, Hilton, Fairmont, BANYAN TREE i inne). Nauka trwająca 12 tygodni obejmuje różne aspekty gościnności i turystyki w Chinach, w tym rynek hotelarski, przemysł turystyczny, zarządzanie turystyką, zarządzanie hotelarstwem, a także naukę języka chińskiego oraz biznesowego języka angielskiego. Czas trwania stażu to 26 tygodni, podczas których studenci będą otrzymywać pensję. Udział w projekcie daje szansę na zdobycie doświadczenia w pracy w hotelu na rożnych stanowiskach, poznania kolegów z różnych stron świata, poznania języka i kultury chińskiej. W trakcie programu przewidziane są dla uczestników wycieczki do innych miast. Udział w projekcie kończy się wydaniem certyfikatu potwierdzającego odbycie praktyk w Chinach. Jest to wspaniały start do pracy w branży hotelarskiej na całym świecie.

Terminy rekrutacji:

Sesja

Praktyka

Jesień 2019

5 września 2019

9 września-6 grudnia 2019

10 stycznia-11 lipca 2020

Wiosna 2020

17 marca 2020

18 marca-14 czerwca 2020

10 lipca 2020-11 stycznia 2021

Uczestnictwo w projekcie jest odpłatne. Wszelkich informacji na temat czesnego oraz innych warunków (dormitorium, wyżywienie, rekrutacja itd.) udzielają: