International Medieval Congress

doktoranciW dniach 6-9 lipca 2015 r. odbył się na University of Leeds (Wielka Brytania) International Medieval Congress (IMC), jedno z najważniejszych dorocznych wydarzeń światowej mediewistyki. Tym razem tematem przewodnim kongresu była “Zmiana i odnowa” (“Reform and Renewal”).  W tegorocznym IMC brała udział z referatami znacząca reprezentacja Wydziału Historycznego: prof. Beata Możejko (referat: Polish History in Jan Długosz’s Annales from the Early Middle Ages to the Second Half of the 15th Century), prof. Sobiesław Szybkowski (referat: How Much Power to the King, How Much to the People?: Introduction of a New System of Government in Royal Prussia after 1454) oraz doktoranci: mgr Weronika Grochowska (referat: Faith and Political Strategy: Artistic Donations for St Mary’s Church in Gdańsk during the Reign of the Teutonic Order) z Instytutu Historii Sztuki, mgr Aleksandra Girsztowt (referat: Renewal or Continuation: Craft Guilds after the Decline of Teutonic Order State), mgr Paweł Sadłoń (referat: Reform of the Shipmaster Position in the 15th-16th Centuries according to the Merchant Fleet), mgr Jędrzej Szerle (referat: War, Trade, Investments: The Process of Integration of Pomerania and Poland between the 10th and 12th Centuries) – wszyscy z Instytutu Historii. Referat (Development of Law in Teutonic Order State in Prussia) wygłosił również dr Piotr Kitowski, absolwent Wydziału Historycznego i Wydziału Prawa UG, obecnie adiunkt w Katedrze Historii Prawa (Wydział Prawa UG).

Na zdjęciu - Uczestnicy IMC z Wydziału Historycznego na schodach Parkinson Building – głównego budynku University of Leeds.

Data publikacji: poniedziałek, 13. Lipiec 2015 - 14:45; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny Ostatnia zmiana: poniedziałek, 13. Lipiec 2015 - 14:47; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny