Cykl szkoleń: "Studencie, doktorancie, bądź aktywny!"

Kolejny rok akademicki to doskonała okazja na poprawianie swoich kompetencji i umiejętności. Ruszamy więc z kolejną edycją cyklu „Studencie, doktorancie bądź aktywny!”. W tej edycji powtórzymy kilka najpopularniejszych szkoleń z poprzednich cykli które szczególnie mogą się przydać na początku roku akademickiego, zwłaszcza dla studentów I roku!

06.11. 2021 - Zakładanie i działalność kół naukowych na Uniwersytecie Gdańskim - aspekty prawne i organizacyjne

W ramach szkolenia będzie można dowiedzieć się o kwestiach formalnych związanych z rejestracją koła naukowego czy organizacji studenckiej na Uniwersytecie Gdańskim. Jaką dokumentację należy zgromadzić i do jakich organów złożyć wnioski. Jak wygląda sprawozdawczość organizacji na uczelni. Jakie są potencjalne źródła finansowania na UG, jak wygląda przykładowy preeliminarz i w jaki sposób można rozliczyć dofinansowanie.

Szkolenie odbędzie się 6 listopada 2021 o godzinie 11:00 (czas trwania około 2 godzin)  przez aplikację MSTeams. Zgłoszenia do udziału w szkoleniu przyjmowane są za pośrednictwem formularza do  4 listopada 2021.

15.11. 2021 – „Jak znaleźć pracę, na której naprawdę nam zależy” - CV i Rozmowa Kwalifikacyjna - praktyczne wskazówki, co zrobić, aby dobrze wypaść podczas tzw. „ job interview

Szkolenie poprowadzi Katarzyna Kryńska, absolwentka ekonomii i międzynarodowych stosunków gospodarczych na Uniwersytecie Gdańskim, przez wiele lat manager w jednym z większych sklepów internetowych w Polsce, odpowiedzialna m.in. za sprzedaż, marketing i SM.

Szkolenie odbędzie się 15 listopada w godzinach 15:00 – 17:00 w sali nr 132 w budynku przy ulicy Wita Stwosza 58 w Gdańsku.

Zgłoszenia do udziału w szkoleniu przyjmowane są za pośrednictwem formularza do  13 listopada 2021.

17.11.2021 - B2B, umowa o pracę, własna działalność, umowa zlecenia - jak wejść najkorzystniej na rynek pracy

Wchodzisz na rynek pracy i nie wiesz jaką umowę podpisać? Pracodawca proponuje ci wybór między B2B a umową o pracę? Czym się różni umowa zlecenie od umowy o dzieło? Chcesz założyć firmę, ale nie wiesz czy dasz radę ją utrzymać? Jakie formalności musisz załatwić i jakie będą tego koszty? Ile tak naprawdę z twojej pensji zabierze państwo? Czym jest mały ZUS i ulga dla młodych? I jak się upewnić czy twój pracodawca nie oszukuje cię na twoich zarobkach? Na te i wiele wiele innych pytań uzyskasz odpowiedź na tym szkoleniu!

Szkolenie poprowadzi Mateusz Witek, ekspert w zakresie treści prezentowanych w ramach warsztatów a także komunikacji i kreowania wizerunku, specjalista w zakresie prawa o szkolnictwie wyższym. Ponadto realizował projekty na zlecenie instytucji kultury i oświaty skierowane nawet do kilkudziesięciu tysięcy odbiorców.

Szkolenie odbędzie się w formie zdalnej  przez platformę Ms Teams, rozpocznie się 17.11.2021 o godzinie 16:00 i potrwa około 5 godzin. Zgłoszenia do udziału w szkoleniu przyjmowane są za pośrednictwem formularza do  15 listopada 2021.

25.11.2021 - Radzenie sobie stresem

Zapewne wielu z Was ma problemy ze stresem, szczególnie w trudnym czasie związanym z pandemią. Dlatego tematem szkolenia będzie to jak radzić sobie ze stresem.  Natomiast celem zdobycie przez uczestników:

- wiedzy na temat aktualnych koncepcji stresu - zrozumienie, jak działa stres pozwoli lepiej sobie z nim radzić;

- umiejętności rozpoznawania pierwszych i kolejnych sygnałów stresu oraz stresorów zawodowych i prywatnych;

- inspiracji do poszukiwania równowagi w życiu przy zastosowaniu narzędzi radzenia sobie ze stresem.

Szkolenie poprowadzi Magdalena Iwanowska, psycholożka społeczna, zatrudniona w Zakładzie Psychologii Ekonomicznej i Psychologii Organizacji Instytutu Psychologii UG, gdzie prowadzi wykłady i warsztaty z obszaru psychologii mediów, public relations i marketingu. Od ponad 5 lat zajmuje się także organizacją i promocją wydarzeń naukowych i popularno-naukowych oraz wspiera organizacje trzeciego sektora w obszarze komunikacji, budowania strategii marki, a także praktycznego wykorzystania technologii.

Szkolenie odbędzie się 25 listopada w godzinach 15:00 – 18:00 w sali nr 132 w budynku przy ulicy Wita Stwosza 58 w Gdańsku.

Zgłoszenia do udziału w szkoleniu przyjmowane są za pośrednictwem formularza do 23 listopada 2021.

Pytania prosimy kierować na mail lukasz.bien@ug.edu.pl

Załącznik Rozmiar
Plakat 213.14 KB

Data publikacji: środa, 27. Październik 2021 - 09:26; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski Ostatnia zmiana: środa, 27. Październik 2021 - 09:26; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski