wykład
Wykład dr. Piotra Derengowskiego dla uczniów XV LO w Gdańsku
Dnia 31 października 2024 r. na Wydziale Historycznym dr Piotr Derengowski wygłosił dla uczniów XV Liceum Ogólnokształcącym im. Zjednoczonej Europy w Gdańsku wykład zatytułowany „Mniej znane aspekty wojny secesyjnej”. Dr Derengowski w czasie wykładu przybliżył młodzieży wyniki swoich badań dotyczących amerykańskiej wojny domowej, m.in.
Wykład prof. dr hab. Beaty Możejko w Uniwersyteckim Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku
Dnia 28 października 2024 r. prof. dr hab. Beata Możejko, Dyrektorka Centrum Badań Memlingowskich UG, przeprowadziła lekcję poświęconą tryptykowi „Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga dla uczennic i uczniów klasy drugiej, profilu matematyczno-informatycznego Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku. Spotkanie zorganizowała i prowadziła mgr Ewelina Wańkowicz.
„Science a może fiction? Jak sztuczna inteligencja wpłynie na nauki historyczne?” - wykład dr Joanny Mercik już w kolejny "Piątek na Historycznym"
Już dzisiaj zapraszamy na wykład pt. „Science a może fiction? Jak sztuczna inteligencja wpłynie na nauki historyczne?”, który dr Joanna Mercik z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach wygłosi w ramach kolejnego "Piątku na Historycznym". Spotkanie odbędzie się w dniu 8 listopada br. o godz. 9.45 w auli 1.48, a poprowadzi je dr Wacław Kulczykowski.
Studentki i studenci "Archiwistyki i zarządzania dokumentacją" na wykładzie prof. Geoffrey Yeo
Studentki i studenci II i III roku "Archiwistyki i zarządzania dokumentacją", wraz z dr Anną Żeglińską i dr Moniką Płuciennik, dnia 24 października 2024 r. wzięli udział w wykładzie prof. Geoffrey Yeo, brytyjskiego archiwisty związanego z University College of London pt. "Artificial Intelligence and the future(s) of archival theory and practice".
Prof. Ernesto Dominguez Lopez z wykładem "Cuban migration to the US: Politics, enclave and transnationalism" rozpoczął nowy cykl spotkań "Piątek na Historycznym"
Nowy cykl spotkań "Piątek na Historycznym" w roku akademickim 2024/2025 rozpoczęliśmy 18 października br. wykładem pt. "Cuban migration to the US: Politics, enclave and transnationalism", który wygłosił Prof. Ernesto Dominguez Lopez z The University of Havana / Kuba. Spotkanie poprowadziła dr hab. Anna Mazurkiewicz, prof. UG.
Apokryfy - problemy kulturalne wykład prof. M. Starowieyskiego
Otwarte Konwersatorium Religioznawcze Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza na wykład ks. prof. Marka Starowieyskiego
Apokryfy – problemy kulturalne
przed wykładem słowo wstępne,
prof. Edward Jakiel
Wykład dr Anny Sobeckiej z cyklu „Wokół Memlinga”
Centrum Badań Memlingowskich UG serdecznie zaprasza na ósmy wykład w ramach popularno-naukowego cyklu zatytułowanego „Wokół Memlinga”. Wykład odbędzie się 17 października (czwartek) o godz. 18.00 i zostanie wygłoszony przez dr Annę Sobecką z Instytutu Historii Sztuki UG.
Pierwszy w nowym roku akademickim wykład z cyklu "Piątek na Historycznym"
Zaczynamy nowy cykl wykładów i spotkań "Piątek na Historycznym" w roku akademickim 2024/2025.
Już 18 października br. gościem naszego wydziału będzie Prof. Ernesto Dominguez Lopez z The University of Havana / Kuba, który wygłosi wykład pt. "Cuban migration to the US: Politics, enclave and transnationalism". Wykład odbędzie się w języku angielskim a spotkanie poprowadzi dr hab. Anna Mazurkiewicz, prof. UG.
Cuban migration to the US: Politics, enclave and transnationalism
Zapisy na seminaria magisterskie i wykłady monograficzne dla studentów MSU historii sztuki
Uwaga! Studenci kierunku Historia Sztuki MSU I rok
Zbliża się termin zapisów na seminaria główne i poboczne
Terminarz zapisów przedstawia się następująco:
- data publikacji zapisów: 28.09.2024 r., godz. 18.00
Oferta wykładów tematycznych dla studentów I roku
Wykłady tematyczne - HSSL I rok na
rok akademicki 2024/25 semestr zimowy
60 godz. (2x30 godz.)
- Prof. dr hab. Edmund Kizik
Społeczna historia ubioru i mody od wieku XVI do współczesności – 30 godz.
Social history of dress and fashion from the 16th century to the present day