wykład
Wykład dr. hab., prof. ucz. Łukasza Niesiołowskiego-Spanò pt. "Pozabiblijne źródła do dziejów religii Judejczyków epoki perskiej"
Studenckie Koło Naukowe Archeologii Śródziemnomorskiej UG serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych starożytnością na wykład pt. "Pozabiblijne źródła do dziejów religii Judejczyków epoki perskiej", który gościnnie wygłosi dr hab., prof. ucz. Łukasz Niesiołowski-Spanò, z Wydziału Historii Uniwersytet Warszawskiego.
Polska migracja w Nowej Zelandii - spotkania z dr. Dariuszem Zdziechem
Instytut Antropologii oraz Studenckie Koło Naukowe Etnologów UG zapraszają na dwa spotkania z dr. Dariuszem Zdziechem dotyczących polskich śladów migracyjnych i uchodźczych w Nowej Zelandii
Centrum Badań Memlingowskich UG zaprasza na dziewiąty wykład z cyklu „Wokół Memlinga”
Centrum Badań Memlingowskich UG serdecznie zaprasza na dziewiąty wykład w ramach popularno-naukowego cyklu zatytułowanego „Wokół Memlinga”. Wykład odbędzie się 28 listopada (czwartek) o godz. 18.00 i zostanie wygłoszony przez dr. hab. Andrzeja Wozińskiego, prof.
Latający Uniwersytet RadUNII Kultury. Wykład dr Anny Sobeckiej "Gdańskie rysowniczki w XVIII wieku"
Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza na 12. wykład w ramach Latającego Uniwersytetu RadUNII Kultury pt. "Gdańskie rysowniczki w XVIII wieku", który wygłosi dr Anna Sobecka.
Termin: 18 listopada 2024, godz. 18.00
Wstęp: wolny
Miejsce: Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego, Instytut Archeologii, sala 30, ul. Bielańska 5, Gdańsk
Dr Joanna Mercik z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach z wykładem pt. „Science a może fiction? Jak sztuczna inteligencja wpłynie na nauki historyczne?”
Dzisiaj, 8 listopada 2024 r., w ramach cyklu "Piątek na Historycznym" gościliśmy na naszym wydziale dr Joannę Mercik z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, która wygłosiła wykład pt. „Science a może fiction? Jak sztuczna inteligencja wpłynie na nauki historyczne?”. Spotkanie poprowadził dr Wacław Kulczykowski.
Wykład dr. Piotra Derengowskiego dla uczniów XV LO w Gdańsku
Dnia 31 października 2024 r. na Wydziale Historycznym dr Piotr Derengowski wygłosił dla uczniów XV Liceum Ogólnokształcącym im. Zjednoczonej Europy w Gdańsku wykład zatytułowany „Mniej znane aspekty wojny secesyjnej”. Dr Derengowski w czasie wykładu przybliżył młodzieży wyniki swoich badań dotyczących amerykańskiej wojny domowej, m.in.
Wykład prof. dr hab. Beaty Możejko w Uniwersyteckim Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku
Dnia 28 października 2024 r. prof. dr hab. Beata Możejko, Dyrektorka Centrum Badań Memlingowskich UG, przeprowadziła lekcję poświęconą tryptykowi „Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga dla uczennic i uczniów klasy drugiej, profilu matematyczno-informatycznego Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku. Spotkanie zorganizowała i prowadziła mgr Ewelina Wańkowicz.
„Science a może fiction? Jak sztuczna inteligencja wpłynie na nauki historyczne?” - wykład dr Joanny Mercik już w kolejny "Piątek na Historycznym"
Już dzisiaj zapraszamy na wykład pt. „Science a może fiction? Jak sztuczna inteligencja wpłynie na nauki historyczne?”, który dr Joanna Mercik z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach wygłosi w ramach kolejnego "Piątku na Historycznym". Spotkanie odbędzie się w dniu 8 listopada br. o godz. 9.45 w auli 1.48, a poprowadzi je dr Wacław Kulczykowski.
Studentki i studenci "Archiwistyki i zarządzania dokumentacją" na wykładzie prof. Geoffrey Yeo
Studentki i studenci II i III roku "Archiwistyki i zarządzania dokumentacją", wraz z dr Anną Żeglińską i dr Moniką Płuciennik, dnia 24 października 2024 r. wzięli udział w wykładzie prof. Geoffrey Yeo, brytyjskiego archiwisty związanego z University College of London pt. "Artificial Intelligence and the future(s) of archival theory and practice".
Prof. Ernesto Dominguez Lopez z wykładem "Cuban migration to the US: Politics, enclave and transnationalism" rozpoczął nowy cykl spotkań "Piątek na Historycznym"
Nowy cykl spotkań "Piątek na Historycznym" w roku akademickim 2024/2025 rozpoczęliśmy 18 października br. wykładem pt. "Cuban migration to the US: Politics, enclave and transnationalism", który wygłosił Prof. Ernesto Dominguez Lopez z The University of Havana / Kuba. Spotkanie poprowadziła dr hab. Anna Mazurkiewicz, prof. UG.