Amber and Solidarity. Gdańsk Summer School 2019 - zapisy!

Z przyjemnością informujemy, że Wydział Historyczny UG uruchomił swój najnowszy projekt:

AMBER AND SOLIDARITY. GDAŃSK SUMMER SCHOOL

bursztyn

Nasza Szkoła Letnia odbywać się będzie w dniach 21 sierpnia – 1 września 2019 r. na Wydziale Historycznym i Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Jej zadaniem jest przekazanie wiedzy o największych atutach naszego regionu: Bursztynie oraz Gdańsku.

Integralną częścią Szkoły Letniej są liczne spotkania z praktykami i wycieczki obejmujące „Ambermart. Międzynarodowe Targi Bursztynu 2019”, wystawy bursztynu, miejsca związane z Solidarnością oraz zabytkowe zakątki Gdańska. Zaprezentujemy również najważniejsze dzieła sztuki wykonane z bursztynu oraz współczesne wzornictwo.

Wszystkie zajęcia prowadzone będą w języku angielskim. Zalecany poziom znajomości języka angielskiego to B2 (odpowiadający certyfikatom m.in. FCE, B2 Business Vantage).

Do udziału w Szkole Letniej zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Ze względu na warsztatowy charakter części zajęć oraz w celu zapewnienia przyjaznej atmosfery wakacyjnej nauki maksymalna liczba uczestników Szkoły Letniej wynosi 30 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Wszystkie informacje programowe oraz związane z procesem i opłatami rekrutacyjnymi znajdują się na stronie: https://amber.ug.edu.pl/

Rekrutacja trwa do 30 kwietnia 2019 r.

Zapraszamy!

Data publikacji: czwartek, 11. Kwiecień 2019 - 13:56; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski Ostatnia zmiana: czwartek, 11. Kwiecień 2019 - 13:56; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski