Doktorant Wydziału Historycznego mgr Andrzej Cylwik na stażu naukowym w Valdosta State University/USA

Doktorant mgr Andrzej Cylwik z I roku Szkoły Doktorskiej Nauk Humanistycznych i Społecznych UG, dyscypliny Historia, uczestniczył w dniach 7-23 września 2024 r. w stażu naukowym w USA w ramach programu NAWA. Promotorem jego pracy jest dr hab. Magdalena Nowak, prof. UG.

W ramach otrzymanego dofinansowania z programu Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, wsparcie mobilności studenckiej realizowane było w Valdosta State University w stanie Georgia. 17 września br. mgr Cylwik wygłosił w VSU prelekcję pt. Amerykański konsulat w Wolnym Mieście Gdańsku 1920-1940 i jego rola w amerykańskiej polityce zagranicznej w Europie. Jego wykład cieszył się dużym zainteresowaniem społeczności akademickiej VSU, studentów i władz uczelni. Ponadto w ramach uzupełniającej kwerendy mgr Cylwik odwiedził po raz kolejny National Archives w stanie Maryland.

Uniwersytet Gdański cieszy się bardzo dobrą opinią w VSU. Na terenie campusu VSU można zobaczyć liczne plakaty zachęcające studentów amerykańskich do studiowania na Uniwersytecie Gdańskim. Po wykładzie mgr Cylwik odbył wiele rozmów z wykładowcami, pracownikami oraz studentami VSU. Tych ostatnich zachęcał  do studiowania na naszej uczelni.

Serdecznie dziękujemy władzom i społeczności VSU za pomoc i życzliwość. Wyrazy wdzięczności kierujemy zwłaszcza do Dziekana College of Humanities and Social Sciences Prof. Dr. James La Plant'a, szefa Departament of History Prof. Dr. Jay'a Rickman'a, Prof. Dr. Anne M. Price, Interim QEP Coordinator oraz Prof. Dr. Johna Dunn'a, najwierniejszego przyjaciela Polski i UG. Niezwykle owocne okazały się spotkania i konsultacje z pracownikami Odum Library: Head of Interlibrary Loan Ms. Kytt Everdeen Moore i Reference Librarian Prof. Emily Rogers. Ważnym punktem stażu były też osobiste konsultacje naukowe z Dr. Rickman'em i Dr. John Dunn'em.

Dziękujemy również społeczności akademickiej VSU za życzliwe zainteresowanie i owocną dyskusję. Pobyt i uzyskane doświadczenie zaowocują w przygotowywanej przez mgr. Andrzeja Cylwika pracy doktorskiej.

Data publikacji: piątek, 4. Październik 2024 - 10:01; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: piątek, 4. Październik 2024 - 10:02; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska