Bal Magistra Wydziału Historycznego 2024

Za nami pierwszy w historii naszego wydziału Bal Magistra Wydziału Historycznego. Studenci kierunków: Archeologia, Krajoznawstwo i turystyka historyczna, Historia oraz Historia sztuki wspólnie uczcili opuszczenie murów Uniwersytetu Gdańskiego, bawiąc się 31 maja 2024 r. w restauracji "La Fontaine" w Gdańsku. Bal został zorganizowany z inicjatywy samych studentów Wydziału Historycznego UG.

Gośćmi tego wyjątkowego wydarzenia byli Dziekan WH dr hab. Arkadiusz Janicki, prof. UG wraz z żoną dr hab. Iwoną Janicką, prof. UG, Prodziekan ds. Badań Naukowych i Współpracy Międzynarodowej dr hab. Anna Mazurkiewicz, prof. UG oraz Dyrektor Instytutu Historii dr hab. Michał Kosznicki, prof. UG.

Uroczysty bal rozpoczął starosta kierunku HSSMII Patryk Brylowski, witając przybyłych licznie gości i kierując podziękowania do Dziekana WH za wsparcie tej inicjatywy i dofinansowanie jej. Podkreślił, że ta uroczystość to nie tylko uczczenie 5 lat nauki, ale także świetna okazja do integracji studentów różnych kierunków, którzy na tym wydarzeniu spotkali się po raz pierwszy.

Następnie, w skierowanych do studentów słowach, swoją radość z powziętej inicjatywy podkreślił Dziekan dr hab. Arkadiusz Janicki, prof. UG, który jednocześnie wyraził nadzieję, że te wspólne lata nauki na Wydziale Historycznym stanowiły dla uczestników balu wyjątkowy czas. Na zakończenie, życzeniami dobrych wyników obron prac magisterskich i symbolicznym toastem, zaprosił wszystkich do świętowania. Doskonałą oprawę muzyczną zapewnił profesjonalny DJ, dzięki czemu zabawa trwała do białego rana. Uroczystość uwieczniła na fotografiach mgr Monika Nagórska z Biura Dziekana WH.

Wierzymy, że ta inicjatywa zapoczątkuje nową tradycję na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego.

Data publikacji: środa, 5. Czerwiec 2024 - 14:54; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: piątek, 7. Czerwiec 2024 - 09:47; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska