Wystawa z okazji 50-lecia gmachu Wydziału Historycznego

Od 12 września br. w holu głównym Wydziału Historycznego prezentowana będzie wystawa przygotowana z okazji 50-lecia gmachu przy ul. Wita Stwosza 55.

Wystawa przedstawia pokrótce historię terenów pomiędzy ul. Wita Stwosza, Jana Bażyńskiego, Grunwaldzką oraz Abrahama, na których obecnie mieści się Kampus Bałtycki UG. Ekspozycja prezentuje proces budowy i aranżacji pierwszego wybudowanego na uniwersyteckim Kampusie gmachu ówczesnego Wydziału Humanistycznego, w którym obecnie funkcjonuje Wydział Historyczny oraz Wydział Filologiczny UG, a także sylwetki projektantów budynku – profesorów Politechniki Warszawskiej – Stanisława Niewiadomskiego oraz Witolda Benedeka.

Zapraszamy do zapoznania się z historią Uniwersytetu, tym razem ukazaną przez pryzmat architektury znajdującej się na terenie Kampusu.

Wystawę opracowała i przygotowała Pani Anna Siekierska z Archiwum Uniwersytetu Gdańskiego.

Na wystawie zaprezentowane zostały materiały z:

• Archiwum Uniwersytetu Gdańskiego,
  • Działu Zbiorów Specjalnych Biblioteki Uniwersytetu Gdańskiego,
  • Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego,
  • Centrum Inwestycji i Remontów Uniwersytetu Gdańskiego,
  • Archiwum Akt Nowych w Warszawie,
  • Archiwum Politechniki Warszawskiej,
  • portalu StaraOliwa.pl / DawnaOliwa.pl,
  • zbiorów prywatnych dr. Jana Daniluka.

Dziękujemy wszystkim instytucjom oraz osobom, które udostępniły swoje zbiory na wystawę.

Szczególne podziękowania za pomoc w przygotowaniu materiałów na wystawę składamy Oddziałowi Digitalizacji Zbiorów Biblioteki Głównej Uniwersytetu Gdańskiego.

Data publikacji: środa, 7. Wrzesień 2022 - 13:32; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: środa, 7. Wrzesień 2022 - 13:33; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska