„Historyczne wakacje z CASiD” na półmetku! Jeszcze dwie wycieczki przed nami!

W ramach cyklu „Historyczne wakacje z CASiD”, organizowanego przez Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej we współpracy z Parlamentem Studentów UG, Radą Samorządu Studentów Wydziału Historycznego UG i redakcją „Gazety Uniwersyteckiej”, odbyły się już 2 dwie wycieczki, w których uczestniczyli studenci, pracownicy i słuchacze GUTW z Uniwersytetu Gdańskiego.

W minioną sobotę uczestnicy wycieczki do Muzeum Zamkowego w Malborku mieli okazję zwiedzić zamek, obejrzeć paradę historyczną oraz wziąć udział w przygotowanych na oblężenie Malborka atrakcji. Tydzień wcześniej, 16 lipca, odbyła się inscenizacja bitwy pod Grunwaldem.

Jednocześnie Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej zaprasza do wzięcia udziału w następnej, trzeciej wycieczce 6 sierpnia. Tym razem uczestnicy udadzą się do Gniewu, gdzie będą mogli zobaczyć inscenizację polsko-szwedzkiej Bitwy Dwóch Wazów z roku 1626.

Uczestnictwo w wycieczkach jest bezpłatne.

Więcej informacji na stronie: Grunwald i Malbork - dwie historyczne wycieczki za nami | Aktualności - Uniwersytet Gdański (ug.edu.pl)

Szczegółowe informacje odnośnie wyjazdu i zapisów na stronie:

https://casid.ug.edu.pl/2022/07/20/vivat-vasa-trzecia-wycieczka-z-cyklu-historyczne-wakacje-z-casid/

Zdjęcie w galerii
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: środa, 27. Lipiec 2022 - 09:31; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: środa, 27. Lipiec 2022 - 12:05; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska