Dr hab. Grzegorz Berendt, prof. UG Dyrektorem Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Z dumą informujemy, że dr hab. Grzegorz Berendt, prof. UG z Zakładu Historii Myśli i Kultury Politycznej naszego Wydziału, został mianowany przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu prof. Piotra Glińskiego Dyrektorem Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Powołany obecnie na 7-letnią kadencję prof. Berendt, obowiązki dyrektora Muzeum II Wojny Światowej pełnił już od lipca ubiegłego roku, a zawodowo związany jest z nim od maja 2017.

Od 1985 r. związany z Instytutem Historii Uniwersytetu Gdańskiego, a obecnie w Zakładzie Historii Myśli i Kultury Politycznej, jako historyk prowadzi badania nad dziejami polskich Żydów i innymi grupami ludności Pomorza Gdańskiego w XX w.

Więcej informacji na stronie muzeum.

Data publikacji: środa, 27. Lipiec 2022 - 07:41; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: środa, 27. Lipiec 2022 - 09:01; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska