36. Festiwal Dźwięki Północy i występ studentów Etnologii

Już w najbliższą środę rozpoczyna się 36. Festiwal Dźwięki Północy, jeden z najważniejszych festiwali folkowych w kraju, który koncentruje się na kulturze muzycznej regionu Morza Bałtyckiego.

W tym roku program wzbogaci gawęda studentów Etnologii Uniwersytetu Gdańskiego. Mikołaj Jarmakowski oraz Andrzej Walenkiewicz opowiedzą (i zaśpiewają) o treściach mitologicznych w najstarszych pieśniach obrzędowych Słowian i Bałtów.

Zachęcamy do uczestnictwa w spotkaniu 6 lipca o godz. 18.30 w Ratuszu Staromiejskim oraz śledzenia całego bogatego w koncerty i warsztaty muzyczne wydarzenia, którego organizatorem jest Nadbałtyckie Centrum Kultury.

Więcej informacji w załączniku 36Festiwal Dźwięki Północy.pdf oraz na FB Wydziału: Facebook

Załącznik Rozmiar
36 Festiwal Dźwięki Północy 232.96 KB

Data publikacji: poniedziałek, 4. Lipiec 2022 - 15:17; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: poniedziałek, 4. Lipiec 2022 - 15:27; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska