NAJNOWSZY RANKING KIERUNKÓW STUDIÓW PERSPEKTYWY 2022

W najnowszym Rankingu Kierunków Studiów Perspektywy 2022, którego wyniki ogłoszono w dniu 22 czerwca 2022 roku oceniono dwa kierunki studiów realizowane na Wydziale Historycznym, tj. kierunek „Historia” i „Archeologia”. Z dumą informujemy, że kierunek „Historia” uplasował się po raz pierwszy w dziejach na 5 miejscu wśród 24 ocenianych uniwersytetów w Polsce (w 2021 roku „Historia” zajmowała 7 miejsce, a w 2020 roku 9 miejsce). Również kierunek Archeologia zajął wysoką 7 pozycję.

Kierunki objęte rankingiem muszą posiadać na danej uczelni ofertę studiów jednolitych magisterskich lub studiów stacjonarnych II stopnia, zapewniając studentom możliwość kontynuacji nauki po ukończeniu studiów I stopnia na tym samym kierunku. Jednostka prowadząca dany kierunek studiów musi posiadać przynajmniej jedno uprawnienie do nadawania stopnia doktora, bez względu na dziedzinę i dyscyplinę nauki. Na ocenę rankingową składa się z 12-13 wskaźników pogrupowanych w sześć kryteriów.

Pełne wyniki rankingu kierunków studiów pod linkiem: https://2022.ranking.perspektywy.pl/2022/ranking/ranking-kierunkow-studiow

Chcemy również poinformować o awansie Uniwersytetu Gdańskiego o 7 miejsc w rankingu uczelni akademickich Perspektywy 2022 Awans Uniwersytetu Gdańskiego o 7 miejsc w Rankingu Uczelni Akademickich Perspektywy 2022! | Aktualności - Uniwersytet Gdański

Data publikacji: czwartek, 23. Czerwiec 2022 - 08:17; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: poniedziałek, 26. Wrzesień 2022 - 14:51; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska