Ogólnopolski Zlot Antropologiczny

Stowarzyszenie Etnorium i Studenckie Koło Naukowe Etnologów UG zapraszają na Ogólnopolską Konferencję Naukową (8-9 lipca 2022) oraz Ogólnopolski Zlot Antropologiczny (7-10 lipca 2022) do Wiejskiego Domu Kultury w Mostkach (woj. Świętokrzyskie).

Ogólnopolska Konferencja Naukowa (8-9 lipca 2022, WDK Mostki) - "Zdrowie, choroba i poczucie bezpieczeństwa w ramach analizy antropologicznej" tworzona jest z myślą o studentach etnologii/antropologii i pasjonatach tej dziedziny nauki oraz stanowi doskonałą okazję do zdobycia pierwszych doświadczeń konferencyjnych. W radzie naukowej zasiądą etnolodzy związani z Uniwersytetem Gdańskim - dr Mariusz Kairski, dr Kacper Świerk oraz dr Filip Rogalski, którzy wygłoszą wykłady eksperckie oraz pełnić będą opiekę merytoryczną przy wybieraniu abstraktów.

NABÓR ABSTRAKTÓW: do 23 czerwca 2022 na adres mailowy stowarzyszenieetnorium@gmail.com; max. 250 słów, prezentacje max. 20-minutowe zgodne z tematem konferencji. Uczestnicy konferencji uzyskają zaświadczenie o udziale.

Ogólnopolski Zlot Antropologiczny (7-10 lipca 2022, WDK Mostki) tworzony jest z myślą o integracji polskiego środowiska etnologów/antropologów ze szczególnym uwzględnieniem studentów i młodych badaczy. To cztery dni odpoczynku, rozrywki, spotkań z antropologią w tle. Punktem szczególnym będzie koncert Studium Instrumentów Etnicznych, jednej z najbardziej niezwykłych grup na polskiej scenie folkowej oraz następująca po nim potańcówka przy muzyce słowiańskiej kapeli Wilcze Kłaki.

Więcej informacji w załączniku

Po dodatkowe informacje zapraszamy także na stronę FB wydarzenia:

Załącznik Rozmiar
Konferencja i Zlot Antropologiczny 2022 18.08 KB

Data publikacji: poniedziałek, 20. Czerwiec 2022 - 10:00; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: poniedziałek, 20. Czerwiec 2022 - 12:08; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska