Studenci I roku historii twórcami projektów gier planszowych i karcianych

W ramach zaliczenia przedmiotu Tradycyjne formy popularyzacji wiedzy historycznej prowadzonego przez dr hab. Iwonę Janicką studenci I roku historii SSL mieli za zadanie przygotować do oceny projekty o charakterze dydaktycznym. Wśród wielu interesujących (plany wycieczek, prezentacje multimedialne, podcasty i inne), szczególnie dwa okazały się wybitne. Pierwszy to gra planszowa odnosząca się do podbojów rzymskich przygotowana przez Panią Annę Wojtczak oraz Pana Filipa Zarzeczańskiego. Udział w niej może wziąć kilka osób, które reprezentują różne grupy społeczne np. patrycjuszy, plebejuszy, wodzów armii itp. Prowadzą oni interesy, zajmują prowincje, ale muszą przy okazji wykazać się wiedzą o starożytnym Rzymie. Jeśli jednak jej nie posiadają, to gra sprzyja jej poszerzeniu. Drugi projekt – również grę, ale karciankę – przygotował Pan Mikołaj Milkowski. Rozgrywki toczą się tu wokół postaci związanych z okresem Sengoku Jidai w historii Japonii. Partie rozgrywane są pomiędzy dwiema osobami, które staczają ze sobą pojedynki. Obydwie gry to na razie tylko projekty, ale od strony technicznej znakomicie przygotowane. Studenci wykazali się przy nich ogromną wiedzą, pomysłowością, zaangażowaniem i starannością przy wykonywaniu różnych elementów (plansz, żetonów, kart itp.).

Na zdjęciach ostatnie zajęcia z przedmiotu, podczas których grupa testowała pomysły kolegów.

Data publikacji: środa, 15. Czerwiec 2022 - 13:28; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: środa, 15. Czerwiec 2022 - 13:31; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska