Nauka

dr Julia Możdżeń członkiem powołanego przez MEiN zespołu badawczego projektu "Chronica Polonorum Macieja z Miechowa - tłumaczenie i edycja"

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, Lipiec 11, 2022 - 13:30

Dr Julia Możdżeń z Zakładu Historii Średniowiecza Polski i Nauk Pomocniczych Historii została członkiem zespołu badawczego powołanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki, Dziedzictwo Narodowe 10, pt. "Chronica Polonorum Macieja z Miechowa - tłumaczenie i edycja". Kierownikiem grantu opiewającego na sumę ponad pół miliona złotych jest prof. dr hab. Sławomir Zonenberg z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Realizacja projektu potrwa pięć lat.

dr Wacław Kulczykowski o specjalności "Historia w przestrzeni medialnej" w magazynie SEMESTR

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, Czerwiec 27, 2022 - 12:12

W najnowszym, letnim wydaniu magazynu studenckiego SEMESTR ukazał się artykuł „Chemia i historia na UG. Nowa rzeczywistość cyfrowa”. W części poświęconej naszemu Wydziałowi dr Wacław Kulczykowski opowiedział o najnowszej specjalności na kierunku Historia, czyli Historii w przestrzeni medialnej.

Studenci I roku historii twórcami projektów gier planszowych i karcianych

Ostatnia modyfikacja: środa, Czerwiec 15, 2022 - 13:31

W ramach zaliczenia przedmiotu Tradycyjne formy popularyzacji wiedzy historycznej prowadzonego przez dr hab. Iwonę Janicką studenci I roku historii SSL mieli za zadanie przygotować do oceny projekty o charakterze dydaktycznym. Wśród wielu interesujących (plany wycieczek, prezentacje multimedialne, podcasty i inne), szczególnie dwa okazały się wybitne.

Letnie spotkania z nauką

Ostatnia modyfikacja: środa, Czerwiec 15, 2022 - 12:13

Mamy przyjemność poinformować, że w tym roku odbędą się jubileuszowe XX. Letnie Spotkania z Nauką – niezwykła akcja popularyzująca naukę, która nieprzerwanie organizowana jest już od 20 lat w sercu Kaszub nad jeziorem Wdzydze.