Reprezentanci Naukowego Koła Doktorantów Historii UG na Ogólnopolskim Zjeździe Historyków Studentów

W dniach 9-13 maja 2022 roku w Warszawie odbyło się wyjątkowe spotkanie - Ogólnopolski Zjazd Historyków Studentów, w którym udział wzięli reprezentanci Naukowego Koła Doktorantów Historii UG - mgr Agnieszka Sukiennik oraz mgr Waldemar Borzestowski. Zorganizowane przez grono entuzjastów historii spotkanie przyciągnęło do stolicy setki młodych historyków.

Podczas zjazdu wygłoszono wiele referatów, miejsce miały także niezwykle interesujące dyskusje. Wśród prelegentów, którzy wygłosili swoje referaty oraz prowadzili panele dyskusyjne, znaleźli się również studenci z Naukowego Koło Historyków UG. Część wystąpień dotyczyła bezpośrednio dziejów naszego regionu.

Współorganizatorami tego przedsięwzięcia było zarówno Naukowe Koło Doktorantów Historii UG, jak i Naukowe Koło Historyków UG.

Podczas prac przygotowawczych, w którym uczestniczyli przedstawiciele wielu kół naukowych z wiodących ośrodków naukowych z całego kraju, doszło do stworzenia ważnego dokumentu. Podpisane porozumienie ma szansę zintegrować środowisko naukowe studentów, stworzyć platformy wspólnego działania i rozwoju nowych przedsięwzięć dzięki nawiązanym kontaktom.

Wśród imprez naukowych OZHS ma niezwykłą rangę, dowodzi jego żywotności 27 edycji i setki, jeśli nie tysiące ludzi, dla których stanowiło ono ważny etap w rozwoju naukowym, moment inspirujący do dalszych działań. Kolejne spotkanie przewidziano na rok kolejny, a gospodarzem wydarzenia będzie tym razem Wrocław.

Data publikacji: środa, 8. Czerwiec 2022 - 09:16; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: środa, 8. Czerwiec 2022 - 15:09; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska