Spotkanie studentów z Dyrektorem Muzeum Zamkowego w Malborku

W środę 18 maja 2022 z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów ze studentami Historii ze specjalności Współczesne Muzeum spotkał się Dyrektor Muzeum Zamkowego w Malborku dr hab. Janusz Trupinda. Podczas wykładu przedstawił losy zamku w XIX-XXI w., szczególną uwagę skupiając na zmieniających się doktrynach konserwatorskich. W drugiej części spotkania studenci mieli okazję do zadawania pytań na temat tajników codziennej pracy muzealnika. Muzeum Zamkowe w Malborku jest największym i jednym z kilku najliczniej odwiedzanych muzeów w Polsce.

Organizatorem spotkania była dr Michalina Petelska – Adiunkt w Zakładzie Historii Polski i Powszechnej XIX wieku.

Data publikacji: czwartek, 19. Maj 2022 - 09:40; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: czwartek, 19. Maj 2022 - 09:45; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska