Badania epigraficzne dr. Karola Kłodzińskiego w Tunezji

Pracujemy nawet w Afryce!

Dr Karol Kłodziński, adiunkt w Zakładzie Historii Starożytnej UG, prowadzi aktualnie badania epigraficzne w rzymskim mieście Mustis, mieszczącym się ok. 120 km na południowy zachód od stolicy Tunezji – Tunisu.

Badania są realizowane w ramach projektu NCN 2020/37/B/HS3/00348 pt. "(Czytając) Afrykański Palimpsest. Dynamika miejskich i wiejskich społeczności numidyjskiego i rzymskiego Mustis (AFRIPAL)". Oprócz dr. Kłodzińskiego Uniwersytet Gdański reprezentuje również archeobotanik z Wydziału Biologii, dr hab. Monika Badura, prof. UG.

Data publikacji: wtorek, 17. Maj 2022 - 08:56; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: czwartek, 19. Maj 2022 - 13:31; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska