Wykład gościnny prof. Billa DeGenaro z Uniwersytetu Michigan-Dearborn

W środę 11 maja br. na Wydziale Historycznym odbył się wykład gościnny prof. Billa DeGenaro z Uniwersytetu Michigan-Dearborn. Wykład dotyczył analizy książki „The Bad Speller” Williama Steiga. Profesor przedstawił słuchaczom w jaki sposób Steig wykorzystuje satyrę tworząc niecodzienny, erudycyjny humor by zbadać szerszy kulturowy stosunek do błędów językowych. Na wykładzie poruszono kwestie mnogości interpretacji dzieła Steiga: od absurdów i niespójności języka angielskiego, po krytykę elitarności i „miękkiej bigoterii” koncepcji formalnej poprawności językowej, aż po satyryczne przedstawienie osądów elit medialnych The New Yorkera.

W wykładzie oprócz studentów UG uczestniczyli również wykładowcy Wydziału Filologicznego (Instytut Anglistyki i Amerykanistyki). Współorganizatorem wykładu był pan Dr hab. Arkadiusz Misztal, kierownik zakładu Amerykanistyki Wydziału Filologicznego.

Data publikacji: piątek, 13. Maj 2022 - 16:08; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: piątek, 13. Maj 2022 - 16:10; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska