Promocja książki prof. Opackiego

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Piątek na Historycznym".

27 maja 2022 na Wydziale Historycznym UG, ul. Wita Stwosza 55 w sali 1.48 o godz. 13.00 odbędzie się promocja książki prof. dra hab. Zbigniewa Opackiego pt. Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie 1919-1939, Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańsk 2021. Rozmowę poprowadzi dr hab. Magdalena Nowak, prof. UG.

W trakcie spotkania będzie możliwość nabycia książki w cenie promocyjnej.

Wśród uczestników zostaną rozlosowane trzy egzemplarze książki z autografem autora.

Zbigniew Opacki, ur. 1952 r, profesor w Instytucie Historii Wydziału Historycznego UG.

Główne zainteresowania badawcze: polska i rosyjska myśl polityczna XIX i XX wieku; relacje polsko- rosyjskie (w tym i związki naukowe polskich i rosyjskich środowisk i uczonych) w XIX i XX w.; biografistyka; historia historiografii polskiej.

Ostatnio opublikował: we współpracy z Anną Łysiak – Łątkowską, Litwa i Polska w odległej i bliskiej przeszłości (red.), Gdańsk 2018; we współpracy z Eugeniuszem Koko, Słownik biograficzny historyków Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańsk 2020 (red.); Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie 1919 – 1939. Struktura, kadra, osiągnięcia naukowo-dydaktyczne, Gdańsk 2021.

Data publikacji: piątek, 6. Maj 2022 - 14:21; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: czwartek, 19. Maj 2022 - 15:42; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska