Badania pozostałości rzymskiego miasta Mustis

Dr hab. Monika Badura, prof. UG z Pracowni Paleoekologii i Archeobotaniki Wydziału Biologii UG oraz dr Karol Kłodziński z Zakładu Historii Starożytnej Wydziału Historycznego UG uczestniczą w badaniach pozostałości rzymskiego miasta Mustis oraz jego wiejskiego zaplecza, położonych w Tunezji. Projekt badawczy realizowany jest przez Uniwersytet Warszawski oraz Institut National du Patrimoine w Tunisie.

Efektem ostatnich prac jest artykuł (publikacja inskrypcji) dr Karola Kłodzińskiego, którego współautorem jest dr Mohammed Abid z Uniwersytetu Manouba w Tunisie: Fulvius Paternus: a new [pr(imi)p(ilaris)] e(gregius) v(ir) from Mustis/Musti (Tunisia), Zeitschrift für Papyrologie und Epigraphik", Bd. 217, 2021, s. 293-298.

Więcej informacji: https://ug.edu.pl/news/pl/2385/badaja-pozostalosci-rzymskiego-miasta-mustis

Data publikacji: środa, 15. Grudzień 2021 - 14:23; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski Ostatnia zmiana: środa, 15. Grudzień 2021 - 14:23; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski