Prof. Dunn gościem na zajęciach terenowych dla studentów niestacjonarnych studiów magisterskich

Profesor John Dunn z Valdosta State University, USA był naszym gościem na zajęciach terenowych dla studentów niestacjonarnych studiów magisterskich, Historia rok II (13 listopada, 4 i 11 grudnia 2021).

Prof. Dunn jest profesorem wizytującym na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego w semestrze zimowym 2021/2022. Z przyjemnością oprowadzaliśmy go po Oliwie i jej pięknie zalesionych wzgórzach. Jednocześnie mógł też obserwować prof. Magdalenę Nowak podczas prowadzenia zajęć terenowych.

Studenci prezentowali zabytki w języku polskim, a prof. Nowak przetłumaczyła ich wypowiedzi na język angielski. Studenci doskonalili swoje umiejętności oprowadzając całą grupę po Oliwie. Dzięki doskonałemu przygotowaniu i bardzo dobrym umiejętnościom przewodnickim prof. Dunn mógł dowiedzieć się więcej o historii tego pięknego miejsca i zobaczyć najciekawsze zabytki.

Pierwszego dnia zwiedziliśmy Park Oliwski, Pałac Opatów i Katedrę Oliwską. Drugi dzień poświęcony był Kościołowi św. Jakuba i Domowi Zarazy (Dom Bramny). Wspięliśmy się również na Pachołek i na Wzgórze Luizy (Oliwskie Wzgórze Bitwy). Niektórzy z uczestników weszli nawet na szczyt wieży widokowej. Stamtąd mogli podziwiać piękny widok na cały Gdańsk i okoliczne lasy. 11 grudnia ruszyliśmy dalej w dolinę Doliny Radości w kierunku lasu. Studenci opowiedzieli nam o Potoku Oliwskim, młynach wodnych, a zwłaszcza o Kuźni Wodnej. Usłyszeliśmy fascynującą historię Pałacyku Mormonów.

Prof. Dunn zauważył, że studenci byli do tego stopnia zaangażowani, że miejscoieszkańcywi m przestawali, aby słuchać ich prezentacji. Prof. Dunn poprosił też prof. Nowak o radę, jak włączyć jej sposób prowadzenia zajęć do programu nauczania jego macierzystej uczalni. Mimo niskich temperatur i śniegu studenci i nauczyciele byli radośni i pełni entuzjazmu. Wszyscy świetnie się bawili w pięknym krajobrazie Oliwy i jej lasów.

Data publikacji: poniedziałek, 13. Grudzień 2021 - 11:43; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski Ostatnia zmiana: poniedziałek, 13. Grudzień 2021 - 11:43; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski