Objazd zabytkoznawczy studentów historii sztuki po Warmii i Mazurach

W dniach 13-16 maja 2024 r. studenci I roku magisterskich studiów uzupełniających historii sztuki odbyli objazd zabytkoznawczy po Warmii i Mazurach. Opiekunami objazdu byli dr Jacek Bielak i dr Magdalena Staręga.

Wygłaszane przez studentów referaty zostały pogłębione analizą in situ, nie zabrakło ćwiczeń z datowania, czytania inskrypcji czy materiałoznawstwa. Silnie wybrzmiały także tematy rewitalizacji, a także stosunku prywatnych inwestorów do obiektów zabytkowych.

Program obejmował zabytki średniowieczne, nowożytne, ale i nie zabrakło obiektów nowoczesnych. Trasa przebiegała przez Pelplin, Kwidzyn, Olsztyn, Lidzbark Warmiński, Frombork i Elbląg, uwzględniając także szereg pomniejszych miejscowości. Najwięcej emocji i powodów do dyskusji wzbudziła wizyta w pałacu rodziny Döhnhoff w Drogoszach i kościół odpustowy w Chwalęcinie.

Kolejny objazd już za rok!

Data publikacji: środa, 26. Czerwiec 2024 - 12:17; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: środa, 26. Czerwiec 2024 - 12:27; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska