Prof. Balázs Nagy z Central European University/Vienna-Budapest gościem najbliższego "Piątku na Historycznym"

Dziekan Wydziału Historycznego dr hab. Arkadiusz Janicki, prof. UG oraz  Dyrektorka Centrum Badań Memlingowskich UG prof. dr hab. Beata Możejko zapraszają serdecznie na wydarzenie z cyklu „Piątek na Historycznym”, w ramach którego Prof. Balázs Nagy z Central European University, Vienna - Budapest, wygłosi wykład pt. "Crisis and Recovery: The Impact of the Mongol Invasions of Mid-thirteenth Hungary"

Wykład będzie miał miejsce w piątek, 26 kwietnia 2024 r. o godzinie 11.30 na Wydziale Historycznym, Wita Stwosza 55, aula 1.46. Wstęp wolny.

Prof. dr Balázs Nagy jest historykiem, mediewistą. Specjalizuje się w historii gospodarczej, zwłaszcza miast w średniowiecznej Europie. Obecnie prowadzi badania nad wpływem najazdu Mongołów na XIII wieczną Europę Środkowo-wschodnią. Jest autorem licznych artykułów i prac naukowych. W 2001 r. jako współwydawca opublikował łacińsko-angielskie wydanie autobiografii Karola IV. Wspólnie z Derek Keene Katalin Szende monografię Segregation – Integration – Assimilation: Religious and Ethnic Groups in the Medieval Towns of Central and Eastern Europe (Ashgate, 2009), a z Martyn Rady, Katalin Szende i András Vadas monumentalną rozprawę Medieval Buda in Context (Brill, 2016), zaś z Felicitas Schmieder i András Vadas, The medieval Networks in East Central Europe, Commerce, Contacts, Communication (Routlegde, 2019).

Data publikacji: wtorek, 16. Kwiecień 2024 - 10:50; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: wtorek, 16. Kwiecień 2024 - 10:58; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska