Prof. Martin Nodl z Centrum medievistických studií w Pradze z gościnnym wykładem na Wydziale Historycznym

12 grudnia 2023 r. studentki i studenci Wydziału Historycznego (kierunki historia: - archiwistyka i zarządzanie dokumentacją; krajoznawstwo i turystyka historyczna oraz niemcoznawstwo) wysłuchali wykładu prof. Martina Nodla z Centrum medievistických studií w Pradze. Wykład był poświęcony historii dynastii Luksemburgów. Spotkanie, w którym wzięły udział dr Anna Żeglińska dr Aleksandra Girsztowt, było zorganizowane przez Centrum Badań Memlingowskich, UG i prowadzone przez prof. dr hab. Beatę Możejko.

Martin Nodl, Ph.D. - Centrum medievistických studií (cas.cz)

Prof. Nodl jest autorem licznych publikacji, w tym monografii: Tři studie o době Karla IV., Praha 2006, Dějepisectví mezi vědou a politikou. Úvahy o historiografii 19. a 20. století, Brno 2007, Dekret kutnohorský, Praha 2013, Das Kuttenberger Dekret von 1409. Von der Eintracht zum Konflikt der Prager Universitätsnationen, Köln – Weimar – Wien 2017, Středověk v nás, Praha 2015, Średniowiecze w nas, Gdańsk 2019, Na vlnách dějin: minulost, přítomnost a budoucnost českého dějepisectví, Praha 2020, a ostatnio Praha 15. století.

Data publikacji: piątek, 15. Grudzień 2023 - 10:40; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: piątek, 15. Grudzień 2023 - 11:13; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska