I Letnia Szkoła Centrum Studiów Mediewistycznych: Od średniowiecznego rękopisu do edycji cyfrowej

Centrum Studiów Mediewistycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zaprasza studentów studiów drugiego stopnia i doktorantów kierunków humanistycznych do udziału w organizowanej we współpracy z Biblioteką Uniwersytetu Wrocławskiego I Letniej Szkole Centrum Studiów Mediewistycznych: Od średniowiecznego rękopisu do edycji cyfrowej.

Odbędzie się ona w dniach 11-22.08.2024 r. we Wrocławiu. Jej celem jest zapoznanie wszystkich zainteresowanych etapami pracy ze średniowiecznym tekstem – od momentu znalezienia w rękopisie aż po edycję w wersji cyfrowej. Warsztaty będą miały charakter praktyczny, a ich owocem będzie zespołowe opracowanie edycji krytycznej jednego z tekstów zachowanych w zbiorach rękopiśmiennych Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu.

Planowane kursy:

• kodykologia,
  • paleografia gotycka,
  • łacina średniowieczna,
  • literatura średniowieczna,
  • edycja krytyczna,
  • narzędzia cyfrowe w edytorstwie.

Koszty:
Udział w szkole jest darmowy, a organizatorzy pokrywają koszty noclegów i wyżywienia.

Warunki uczestnictwa:W I Letniej Szkole CSM mogą wziąć udział studenci studiów drugiego stopnia oraz doktoranci kierunków humanistycznych zainteresowani pracą nad średniowiecznymi tekstami i znający łacinę. Mile widziana jest również znajomość paleografii.

Wymagane dokumenty:

• CV
  • List motywacyjny (do 3000 znaków)
  • List polecający od pracownika naukowego (mediewisty), archiwisty lub bibliotekarza oddziału zajmującego się średniowiecznymi rękopisami

Rekrutacja:

I etap (8 stycznia-18 lutego): składanie dokumentów przez formularz rekrutacyjny

II etap (26 lutego-8 marca): rozmowy z wybranymi kandydatami

Ogłoszenie wyników rekrutacji: 15 marca 2024 r.

Kontakt: scholacsm[{@}]kul.pl

Więcej szczegółów na stronie Szkoła letnia - Centrum Studiów Mediewistycznych (kul.pl)

Data publikacji: piątek, 8. Grudzień 2023 - 08:34; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: piątek, 8. Grudzień 2023 - 08:56; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska